Ukrainā pieņem valodas likumu, izsaucot kritiku no Zelenska un Krievijas

Ukrainas parlaments ir pieņēmis likumu, nostiprinot ukraiņu valodas statusu sabiedriskajā dzīvē un padarot to obligātu valsts sektorā strādājošiem. Gan jaunievēlētais Ukrainas prezidents, gan Krievija šo soli raksturojusi kā šķeltniecisku.

Kā vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, likums, kas pieņemts ceturtdien, 25.aprīlī, nosaka visiem pilsoņiem pienākumu zināt ukraiņu valodu un nosaka tās prasmi kā obligātu prasību visiem ierēdņiem, ārstiem, militārpersonām un skolotājiem.

Lai arī ukraiņu valoda ir Ukrainas valsts valoda, valsts austrumu daļā dominējošā ir krievu valoda, bet galvaspilsētā Kijevā plaši tiek lietotas abas un liela daļa Ukrainas iedzīvotāju tekoši runā abās valodās.

Jaunievēlētais Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, aktieris, kurš sabiedrībā lielākoties runā krieviski, ceturtdien izteicies, ka viņa birojs vērtēs, vai, pieņemot minēto likumu, tikušas ievērotas visu pilsoņu tiesības.

«Mums ir jārosina un jāpieņem likumi un lēmumi, kuri sabiedrību apvieno, nevis dara pretējo,» norādījis Zelenskis.

Arī Krievijas valdībai jaunais valodas regulējums kaimiņvalstī nešķiet pieņemams. Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāve Marija Zakhārova komentējusi, ka jaunās valodas normas veicinās Ukrainas sabiedrības sašķeltību un ievies stingrus ierobežojumus attiecībā uz krievu valodas lietojumu Ukrainas sabiedriskajā dzīvē.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas