Ukrainā prezidenta vēlēšanu kandidātiem pārmet vēlētāju pirkšanu

Avīzes titullapā kandidāti Jūlija Timošenko un Petro Porošenko

Tuvojoties Ukrainas prezidenta vēlēšanām, Ukrainas iekšlietu ministrs diviem no trim vadošajiem kandidātiem, proti, pašreizējam valsts vadītājam Petro Porošenko un Jūlijai Timošenko, pārmetis, ka to kampaņas cilvēki piedāvājot naudu vēlētājiem, lai nodrošinātu tiem vairāk balsu.

Kā vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP, Ukrainas iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs ar skaļo paziņojumu nācis klajā ceturtdien, 28.martā. Viņš norādījis, ka Ukrainas Iekšlietu ministrijā ir saņemts liels skaits sūdzību, ka gan Porošenko, gan bijušās premjerministres Timošenko kampaņas cilvēki esot piedāvājuši vēlētājiem naudu apmaiņā pret solījumu balsot par attiecīgo kandidātu.

Kā Timošenko, tā arī Porošenko priekšvēlēšanu kampaņas biroji ir vairākkārt nolieguši, ka būtu veikuši šādas darbības. Avakovs savukārt norādījis, ka sūdzību izmeklēšana aizņemšot ilgu laiku.

Reitingos priekšgalā jaunpienācējs Zelenskis

Interesanti, ka sabiedriskās domas aptaujas Ukrainā lielāko vēlētāju atbalstu paredz nevis pašreizējam prezidentam vai viņa oponentei ar ilgu politisko pieredzi un lielu atpazīstamību sabiedrībā, bet politikas jaunpienācējam Volodimiram Zelenskim.

Viņš atpazīstamību ieguvis kā komiķis, piedaloties televīzijas seriālā, kur Zelenskis atveido sociālo tīklu aktīvistu, kurš stāsta gaitā kļūst par valsts prezidentu.

Ukrainas prezidenta vēlēšanu pirmā kārta gaidāma svētdien, 31.martā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas