Ukrainā, pusēm izvedot karavīrus no pilsētas, bruģē ceļu uz miera sarunām

Kara plosītajos Ukrainas austrumos valdības spēki un prokremliskie kaujinieki sākuši spēku izvešanu no Zolotes pilsētas. Tas ir būtisks priekšnoteikums Krievijas-Ukrainas miera sarunām, kur Vācija un Francija piedalītos kā vidutāji.

vēsta vācu sabiedriskais medijs Deutsche Welle, otrdien, 29.oktobrī, gan Ukrainas armija, gan separātisti, kuri kopš 2014.gada kontrolē plašas teritorijas Donbasa reģionā, paziņojuši par spēku pārvietošanu prom no Luhanskas apgabala Zolotes pilsētas.

«Šodien puses ir tikko atsākušas spēku un tehnikas iesaistes apturēšanu Zolotē. Tās palaida baltas un zaļas krāsas signālraķetes, apstiprinot gatavību turpināt iesākto,» tā pavēstījuši kara novērotāji no Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas.

Lasiet arī: Zelenskis atver slūžas Ukrainas uzņēmumu privatizācijai

Notiekošā spēku pārvietošana ir būtisks priekšnoteikums, lai notiktu pirmās klātienes sarunas starp Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski. Sarunas notiktu tā saucamajā Normandijas sarunu formātā, kur vidutāji būtu Vācijas un Francijas valdību vadītāji.

Kā preses konferencē pavēstījis Ukrainas ārlietu ministrs Vadims Pristaiko, sarunas, kur valstu līderi cer panākt pastāvīgu mieru, varētu notikt novembrī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas