Ukrainā saasinās karadarbība; EDSO aicina apturēt uguni

Ukrainas austrumos šonedēļ pastiprinājusies karadarbība Donbasa karā. Kaujā laupītas dzīvības četriem separātistu kaujiniekiem un vienam ukraiņu karavīram. Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO) ir aicinājusi puses atgriezties pie pamiera ievērošanas, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Ukrainas spēku štābs otrdien, 18.februārī, pavēstīja, ka naktī uz otrdienu notikusi kauja Luhanskas apgabalā pie Zolotes pilsētas.

Piecas stundas ilgajā kaujā, ko saskaņā ar ukraiņu militāristu pausto aizsācis prokremlisko separātistu artilērijas uzbrukums, kritis viens ukraiņu karavīrs un četri tikuši ievainoti, ziņo Radio Brīvā Eiropa.

Kremļa atbalstīto separātistu pusē krituši četri kaujinieki un vēl četri tikuši ievainoti. Separātisti kaujas sākšanā vaino Ukrainas pusi.

Dziļu satraukumu par karadarbības saasinājumu ir paudusi EDSO vadība, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Organizācijas priekšsēdētājs Edi Rama (Edi Rama) norādījis: «Šis nav atsevišķs incidents. Pamiers tiek pārkāps katru dienu par spīti Minskas nolīgumos paustām saistībām un tam, ka pirms diviem mēnešiem Parīzē tika panākta skaidra apņemšanās « ieviest pamieru pilnībā un visaptveroši».»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas