Ukraina un ASV paraksta aizsardzības stratēģisko sakaru vienošanos

Ukraina un ASV ir parakstījušas divpusēju ietvara nolīgumu, apņemoties uzturēt ciešas partnerattiecības aizsardzības jomā. Dokumentā ietverti arī plāni veikt Ukrainas aizsardzības sektora reformas atbilstoši militārās alianses NATO principiem un standartiem, Kijevai tiecoties tuvināties NATO, vēsta Ukrainas ziņu aģentūra Ukrinform.

Šonedēļ ASV viesojas Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis un Ukrainas aizsardzības ministrs Andrijs Tarans. Otrdien, 31.augustā, ukraiņu un amerikāņu aizsardzības resoru vadītāji – Tarans un Loids Ostins (Lloyd Austin) – parakstījuši nolīgumu.

«Jauns posms Ukrainas-ASV aizsardzības sadarbībā,» mikroeumāru vietnē Twitter komentējis Volodimirs Zelenskis. «ASV Aizsardzības departamentā tika parakstīts nolīgums par aizsardzības partnerības stratēģiskiem pamatiem. Mums ir ļoti svarīgs ASV atbalsts Ukrainas teritorijas nedalāmībai, NATO dalības iegūšanai un vienota pretestība pret Krievijas agresiju.»

Lasiet arī: Atjaunotai Ukrainai aprit 30. Zelenskis paredz Krimas atgūšanu

Saskaņā ar Ukrainas Aizsardzības ministrijas sniegto informāciju, nolīgumā apstiprināti pušu galvenie militārās sadarbības principi un izvirzīti ambiciozi mērķi divpusējām attiecībām aizsardzības jomā:

– nospraužot vadlīnijas, kā virzīt kopējās divpusējās prioritātes, lai risinātu pašreizējās un jaunās drošības problēmas;

– atkārtoti apliecinot apņemšanos ievērot kopējās demokrātiskās vērtības, tostarp tiesiskumu un cilvēktiesību ievērošanu;

– apstiprinot ASV Aizsardzības departamenta nelokāmu atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei, kā arī nosodot Krievijas okupāciju Krimā un agresiju Ukrainas austrumos;

– nosakot turpmākos soļus sadarbībā starp Ukrainas Aizsardzības ministriju un ASV Aizsardzības departamentu, lai palielinātu Ukrainas militārās spējas un gatavību saglabāt valsts teritoriālo integritāti, virzību uz savietojamību ar NATO un veicinātu reģionālo drošību; un

– atkārtoti apstiprinot ASV Aizsardzības departamenta atbalstu Ukrainas tiesībām noteikt savu turpmāko ārpolitikas kursu neatkarīgi no ārējas iejaukšanās, tostarp Ukrainas centieniem pievienoties NATO, par ko liecina ASV un sabiedroto paziņojums pēc NATO augstākā līmeņa sanāksmes 2021. gada jūnijā.

Cita starpā dokumentā arī izklāstīti mērķi, kuri sasniedzami līdz 2026.gada decembrim un uz kuriem koncentrēsies abu valstu divpusējās aizsardzības attiecības. Tie ir reformu īstenošana Ukrainas aizsardzības nozarē saskaņā ar NATO principiem un standartiem, Ukrainas aizsardzības iepirkumu pārredzamības palielināšana, korporatīvās pārvaldības reformu īstenošana un ilgtermiņa stratēģisko partnerattiecību veidošanu pētniecības un tehnoloģiju jomā, vēsta Ukrinform.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas