Ukraina un Krievija vienojas par pamiera atjaunošanu Donbasā

Ukraina, Krievija un Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO) ir vienojušās par pamiera atjaunošanu Donbasa karā Ukrainas austrumos, kur karadarbība nav izbeigta kopš 2014.gada, vēsta ziņu aģentūra Ukrinform.

Valstu un EDSO pārstāvji vienošanos panākuši trešdien, 22.decembrī Ukrainas Trīspusējās kontaktgrupas sarunu formātā. Puses vienojušās, ka ir nepieciešams atgriezties pie pamiera starp karojošām pusēm Ukrainas Doņeckas un Luhaskas apgabalos, kurus daļēji kontrolē prokremliskie separātisti ar pašpasludinātiem valstiskiem veidojumiem.

Lasiet arī: Hongkongā demontē pieminekli Tiaņaņmeņas slaktiņa upuriem

Cerīgi pamiera vienošanos vērtējis Ukrainas prezidenta kancelejas vadītājs Andrijs Jermaks. «Mūsu pūliņi atjaunot pilnu pamiera ievērošanu ir nesuši augļus. Trīspusējās kontaktgrupas šodienas sanāksmē visas puses pauda apņemšanos ievērot 2020.gada 22.jūlija nolīgumu par pamiera nostiprināšanas pasākumiem,» vēsta Jermaka ieraksts sociālajā medijā Facebook, ziņo Ukrinform.

Donbasa Karš sākās 2014.gadā. Ar vairākiem miera līgumiem un virkni pamiera vienošanos ir izdevies samazināt karadarbību, tomēr ilgstošu mieru gar frontes līniju līdz šim tā arī nav izdevies panākt. Karā abās pusēs kopā ir krituši ap 10 000 militārpersonu un kaujinieku, nonāvēti tikuši ap 4 000 civiliedzīvotāju. Bēgļu gaitās no kara plosītā reģiona ir devušies 1,4 miljoni Ukrainas iedzīvotāju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas