Ukraina ziņo par plaša kiberuzbrukuma atvairīšanu

Ilustratīvs attēls

Ukrainas varasiestādes ir paziņojušas, ka Krievija pret Ukrainu vērsusi liela apjoma kiberuzbrukumu, ko Kijevai esot izdevies atvairīt.

Kā vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP, otrdien, 5.decembrī, Ukrainas Drošības dienests izplatījis paziņojumu, kur pausts, ka kiberuzbrucēji centušies uzlauzt Ukrainas tiesu varas datorsistēmas, izmantojot grāmatvedības dokumentus, kas inficēti ar kaitniecisku datorprogrammu.

Iestāde nav sīkāk paskaidrojusi iespējamā uzbrukuma veikšanas laiku un nodarītā kaitējuma nopietnību. Krievijas varasiestādes savukārt nav atsaukušās AP aicinājumam komentēt Ukrainas puses paziņojumu.

Kopš 2014.gada, kad Krievija nelikumīgi sagrāba Krimas pussalu, Ukraina ir pārcietusi virkni smagu kibernoziegumu.

BNN jau vēstīja, ka svētdien, 25.novembrī, tuvu pie Kerčas jūras šauruma, kas savieno Melno jūru un Azovas jūru, Krievija, atklājot uguni, sagrābusi divus Ukrainas artilērijas kuģus un velkoni. Uzbrukumā sagūstīti 24 jūrnieki, no kuriem vairāki ir ievainoti.

Krievija ir notiesājusi jūrniekus, piespriežot tiem divu mēnešu brīvības atņemšanu, bet Ukraina bažās par Krievijas iebrukumu ir uz mēnesi ieviesusi kara stāvokli Krievijas pierobežas un piejūras apgabalos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas