Ukrainas armijas spēki turpina smagas cīņas Severodoneckā

Ukrainas armijas spēki atspiesti no Severodoneckas centra, kur tie jau vairākas nedēļas cīnās ar Krievijas karaspēka vienībām, pirmdien, 13.jūnijā, sociālajā tīklā Facebook paziņojusi Ukrainas armija.

«Ienaidnieks ar artilērijas atbalstu īstenoja uzbrukuma operācijas Severodoneckai, guva daļējus panākumus, atspieda mūsu vienības no pilsētas centra,» paziņoja Ukrainas armija.

Luhanskas apgabala militārās administrācijas vadītājs Serhijs Haidajs paziņoja, ka ienaidnieks naktī Severodoneckā guvis daļējus panākumus.

Viņi «atspieda mūsu karavīrus no centra un turpina iznīcināt mūsu pilsētu», pavēstīja Haidajs.

Saskaņā ar viņa sacīto, Krievijas karaspēks kontrolē vairāk nekā 70% pilsētas.

Haidajs norādīja, ka Krievijas karaspēks smagi apšauda ķīmisko rūpnīcu Azot, kur patvērušies 500 civiliedzīvotāji, tai skaitā 40 bērni.

«Mēs cenšamies vienoties par humāno koridoru» civiliedzīvotājiem, bet bez panākumiem, atklāja Haidajs, par to paziņojot vietnē Telegram.

Haidajs iepriekš ziņoja, ka Krievijas karaspēks savelk pie Severodoneckas arvien vairāk militāro aprīkojumu, lai aplenktu pilsētu un tuvējo Lisičansku.

Viņš atklāja, ka Lisičanskā aizvadīto 24 stundu laikā apšaudē nogalināti trīs civiliedzīvotāji, tai skaitā sešus gadus vecs zēns.

Haidajs paziņoja, ka Ukrainas drošības dienesti atmaskojuši 50 nodevējus Lisičanskā, kuri sūtījuši informāciju Krievijas spēkiem.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņojis, ka ukraiņu aizstāvji Severodoneckā sīvi cīnās par katru pilsētas metru.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Володимир Зеленський (@zelenskiy_official)

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas