Ukrainas bēgļu atbalstam izveidots portāls majasbegliem.lv

Lai palīdzētu Ukrainas bēgļiem vieglāk atrast mājokli Latvijā, kustība Gribu palīdzēt bēgļiem izveidojusi portālu majasbegliem.lv, informē kustības pārstāve Linda Jākobsone.

Portālā iedzīvotāji aicināti pieteikt mājokļus, kuri pieejami Ukrainas cilvēkiem īrei vai bez maksas. Tāpat portālā pieejama praktiska informācija par mājokļa īres jautājumiem.

Portāls majasbegliem.lv dod iespēju izīrētājiem ievietot bezmaksas sludinājumus un sasniegt ar mājokļu piedāvājumu tieši Ukrainas bēgļus, nodrošinot iespējas drošai saziņai starp potenciālo īrnieku un izīrētāju.

Visi informatīvie materiāli ir sagatavoti gan latviešu, gan ukraiņu valodās.

Tāpat portālā pieejama informācija par pieejamo finansiālo palīdzību gan īrniekiem, gan cilvēkiem, kuri piedāvā mājokli bez maksas, vispārēja informācija par mājokļa īri, īres līguma paraugs latviešu un ukraiņu valodā, kā arī praktisks ceļvedis mājokļa īrēšanā. Dokumentus palīdzēja sagatavot arī biedrība Patvērums «Drošā māja».

Lai īres procesu padarītu drošāku, sadarbībā ar centru Martu publicēts materiāls par to, kā atpazīt un novērst cilvēktirdzniecības riskus.

Portālu izveidot palīdzēja Deliverty komanda kopā ar brīvprātīgajiem, kas tapa TechChill #HackForce hakatona ietvaros.

Portāla iniciatīvu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur Eiropas ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas grantu programmu Aktīvo iedzīvotāju fonds.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas