Ukrainas eksprezidentu Janukoviču notiesā par valsts nodevību, cietumsods – 13 gadi

Notiesātais Ukrainas ekspezidents Viktors Janukovičs

Tiesa Kijevā atzinusi Ukrainas eksprezidentu Viktoru Janukoviču par vainīgu valsts nodevībā, piespriežot viņam 13 gadu cietumsodu par to, ka 2014.gadā pēc bēgšanas no valsts viņš lūdzis Krieviju ievest karaspēku Ukrainā.

Kā vēsta vācu sabiedriskais medijs DW, tiesa spriedumu pieņēmusi ceturtdien, 24.janvārī, tā noslēdzot prāvu, kas aizsākta 2017.gadā un kur apsūdzības puse prasījusi bijušajam prezidentam piespriest 15 gadus cietumā.

Apsūdzības būtība bijusi tāda, ka 2014.gada ziemā pēc tam, kad Janukovičs aizbēdzis no Ukrainas uz Krieviju, nespējot apslāpēt Eiromaidana sacelšanos, viņš rakstiski lūdzis Kremli iesūtīt Ukrainā Krievijas karaspēku, lai tas atjaunotu valstī sabiedrisko kārtību.

Pats politiķis tiesas prāvā nav piedalījies, bet viņa advokāts pavēstījis, ka tiesa šādu spriedumu pieņēmusi, pakļaujoties spiedienam no proeiropeiskās Ukrainas valdības saistībā ar martā gaidāmām Ukrainas prezidenta vēlēšanām.

Tiek uzskatīts, ka Janukovičs joprojām uzturas Krievijā. Tiesnesis Vladislavs Devjatko, nolasot spriedumu, norādījis, ka eksprezidenta cietumsods sākšoties «brīdī, kad viņš tiks apcietināts».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas