Ukrainas eksprezidentu Porošenko tiesā par nodevību

Bijušajam Ukrainas prezidentam Petro Porošenko izvirzītas apsūdzības nodevībā. Politiķis un saldumu ražotājs noliedzis savu vainu, pārmetot savam pēctecim Volodimiram Zelenskim politiski motivētu vēršanos pret opozīciju, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Porošenko bijis Ukrainas prezidents no 2014. līdz 2019.gadam, bet šobrīd ir Ukrainas Augstākās Radas deputāts un opozīcijā strādājošās Eiropas Solidaritātes partijas līderis. Pirmdien, 17.janvārī, viņam paredzēts stāties tiesas priekšā lietā, kurš viņš apsūdzēts nodevībā, izmeklētājiem pieļaujot, ka, atrodoties prezidenta amatā, Porošenko no 2014. līdz 2015.gadam palīdzējis akmeņogļu tirdzniecībā, kas savukārt devusi finansējumu Krievijas atbalstītiem separātistiem valsts austrumos.

Lasiet arī: Krievija norāda uz Ukrainas sarunu nonākšanu strupceļā, Polija brīdina par karu

Politiķis un ilggadējais saldumu lielražotāja Roshen īpašnieks kopš decembra uzturējies ārvalstīs, taču svētdien, 16.janvārī, Varšavā preses konferencē norādījis, ka atgriezīsies Kijevā, lai cīnītos pret apsūdzību. Porošenko noliedzis savu vainu un pārmetis prezidentam Zelenskim politisku vajāšanu, laikā, kad valstī nepieciešama vienotība, lai cīnītos ar Krievijas agresiju.

«Es atgriežos Ukrainā, lai cīnītos par Ukrainu, nevis lai cīnītos ar Zelenski. (..) Es domāju, ka tā ir ļoti bezatbildīga rīcība no pašreizējās vadības puses sadalīt valsti un kaitēt vienotībai,» sacījis Porošenko.

Decembrī ukraiņu prokurori lūdza tiesu apcietināt eksprezidentu. Lietas ietvaros tiesa 6.janvārī likusi arestēt Porošenko apjomīgos īpašumus, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas