Ukrainas kara 28.diena: Iebrucējus vaino apzinātā slimnīcu apšaudīšanā, no Mariupoles izbēg vēl 7 000 aplenkto

Trešdienas, 23.marta, rītā Ukrainas Bruņotie spēki vēstījuši, ka Baltkrievijas dienvidos pie robežas ar Ukrainu tiek sapulcināts karaspēks un kara tehnika. Čerņihivas pilsēta, kuras aizsardzība ir svarīga galvaspilsētas Kijivas noturēšanai, apgalvojusi, ka Krievijas okupācijas spēki apzināti apšauda slimnīcas, vēsta Ukrainas sabiedriskais medijs Ukrinform un britu raidorganizācija BBC.

Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs trešdienas rīta ziņojumā par karadarbību valstī rakstījis, ka Krievijas un Baltkrievijas militārā tehnika tiek aktīvi pārvietota Baltkrievijas teritorijā un sapulcināta gar Ukrainas robežu, tikmēr pret karu noskaņoti baltkrievi centušies kavēt dzelzceļa satiksmi starp Baltkrieviju un Ukrainu, bojājot sliežu ceļus un dzelzceļa aparatūru.

Vardarbības pārņemtajā Ukrainā arī trešdienas rītā ukraiņu karaspēka vienības turpinājušas aizsardzības operāciju valsts austrumu, dienvidaustrumu un ziemeļaustrumu virzienā.

Austrumu virzienā Ukraiņu karaspēka operatīvās grupas darbojas tādos operatīvajos apgabalos kā Doņecka, Slobožanska un Tavrijska, neļaujot iebrucējiem atsākt uzbrukumu virzienā uz Zaporižji. Valsts aizstāvji arī aiztur Krievijas spēkus Popasnas un Kurakhovas virzienā. Galējos dienvidaustrumos Ukrainas karaspēks turpina turēties pretim Mariupoles aplenkumam un īsteno Mariupoles apļveida aizsardzību, neraugoties pretinieka pārspēku un vairāk nekā 20 dienas ilgu aplenkumu.

Mikroemuāru vietnē Twitter publicēts attēls ar Mariupolē sašautu Krievijas T-72B3M tipa tanku.

Ziemeļaustrumu virzienā ukraiņu aizsardzības operācija turpinās līdzšinējā darbības zonā. Galvenie valsts aizstāvju centieni ir vērsti uz valsts robežas ar Baltkrieviju nosegšanu, lai aizkavētu ienaidnieka uzbrukumu Žitomiras apgabala Malinas tuvumā.

Austrumos, Doņeckas apgabala Siverskas apkārtnē Ukrainas Bruņotie spēki turpina nodrošināt Čerņihivas pilsētas aizsardzību un aizkavē ienaidnieka virzību Kijivas virzienā.

Aizsardzības operācijas dienvidaustrumu virzienā Ukrainas karaspēks turpina sargāt Melnās jūras ostas pilsētas un Mikolajevas pilsētu un apgabalu. Dienu iepriekš valsts aizstāvji gan nav spējuši izturēt pretinieka spiedienu un ļāvuši tam izveidot sauszemes koridoru no okupētās Krimas pussalas uz okupēto Doņeckas apgabala daļu.

Kā ziņojumā turpinājis Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs, otrdien karadarbībā aktīvi iesaistījusies Krievijas kara aviācija, veicot raķešu triecienus dažādās vietās.

Ukrainas Bruņoto spēku Gaisa spēki centušies atvairīt iebrucēju koncentrētos raķešu un gaisa triecienus. Diennaktī līdz trešdienas rītam ukraiņiem izdevies trāpīt vismaz 17 pretinieku gaisa mērķos – sešās lidmašīnās, piecos bezpilota lidaparātos, vienā helikopterā un piecas spārnotās raķetēs. Ukrainas Gaisa spēki arī izdarījuši triecienus pa Krievijas karaspēka militāro transportlīdzekļu un militārpersonu grupām.

Ukrainas Stratēģiskās komunikācijas un informācijas drošības centrs publicējis video, kur kā 95 gadus veca ukrainiete pauž neizpratni par notiekošo un atceras, ka savulaik pārdzīvojusi Padomju Savienības organizēto Golodomora badu. Teksts ukraiņu valodā ar angļu valodas subtitriem.

 Nerimst Krievijas neģēlības pret civilajiem objektiem

Karadarbībā, ko Krievija pret Ukrainu turpina jau nepilnu mēnesi, lielas kaujas notikušas valsts ziemeļos, Čerņihivas apgabalā. Čerņihivas – starp citu, Latvijas pilsētas Ogres sadraudzības pilsētas – mērs Vladislavs Atrošenko apgalvojis, ka Krievijas karaspēks apzināti iznīcina civiliedzīvotājus un civilo infrastruktūru, tostarp raida mērķētus lādiņus pa slimnīcām.

«Mums pilsētā ir divas pamata slimnīcas, katrā no tām ir aptuveni 200 ievainoto. Mēs apglabājam apmēram 40 cilvēkus dienā. Pirms kara apbedījām vidēji astoņus cilvēkus dienā. Pēc manām aplēsēm, aptuveni 50% vietējo iedzīvotāju ir pametuši pilsētu. Vēl 50% ir palikuši, bet diemžēl daudzi no viņiem nevar paši par sevi parūpēties,» tā intervijā portālam Censor.net sacījis Čerņihivas mērs, vēsta Ukrinform.

Pilsētā pirms kara dzīvojuši vairāk nekā 292 000 iedzīvotāju.

Situācija Mariupolē saglabājas necilvēcīga

No aplenktās Mariupoles pilsētas Ukrainas dienvidaustrumos, kas Krievijai vajadzīga, lai nostiprinātu sauszemes ceļu uz okupēto Ukrainas dienvidu daļu, otrdien izdevies evakuēt vēl 7 000 cilvēku. Kā pavēstījis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, pilsētā joprojām atrodas 100 000 civiliedzīvotāju bez pārtikas, ūdens un medicīniskās palīdzības, kamēr Krievijas karaspēks to nepārtraukti bombardē, ziņo BBC.

Lūk, jaunākā Ukrainas prezidenta video uzruna ukraiņu valodā ar angļu valodas subtitriem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas