Ukrainas kara 55.diena: Atvairīti Krievijas uzbrukumi Donbasā, Japāna piegādās «dronus», Itālija – ieročus

Otrdien, 19.aprīlī, Ukrainas Bruņotie spēki ziņo par Krievijas uzbrukumu atvairīšanu Donetskas un Luhanskas apgabalos, kur sākta Krievijas uzbrukuma ofensīva ar mērķi pilnībā sagrābt abu apgabalu teritorijas. Japāna paziņojusi par bezpilota lidaparātu un ķīmiskās aizsardzības tērpu piegādāšanu Ukrainai, savukārt Itālijas parlaments apstiprinājis ieroču piegādāšanu, vēsta Ukrainas sabiedriskais medijs Ukrinform, britu raidorganizācija BBC, amerikāņu medijs CNN un baltkrievu medijs Nexta TV.

Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs otrdienas rīta ziņojumā par militāro situāciju valstī pēdējā diennaktī vēstījis, ka Krievijas Bruņotie spēki ir sākuši savu ilgi gatavoto ofensīvu valsts austrumos ar mērķi iegūt savā kontrolē visu Donetskas un Luhanskas apgabalu teritoriju. Otrs galvenais mērķis Maskavai ir saglabāt iekaroto sauszemes ceļu uz Krimas pussalu Ukrainas dienvidos.

Saskaņā ar Ģenerālštāba pausto Ukrainas karaspēks pēdējā diennaktī kopumā atvairījis septiņus uzbrukumus, iznīcinot desmit kaujas tankus, 18 bruņu transportierus, astoņus militāros transportlīdzekļus, vienu artilērijas sistēmu un vienu haubici, bet par saviem zaudējumiem vai atkāpšanos neziņo.

Tajā pašā laikā Krievijas Belgorodas apgabala teritorijās, kas robežojas ar Ukrainu, novērota pārvietojamu tālas distances, zeme-gaiss tipa raķešu sistēmu S-400 un S-300 izvietošana, lai piesegtu iebrucēju galvenos vadības un kontroles objektus, kā arī uzbrūkošo spēku aizmuguri.

Attiecībā uz Belgorodas apgabalu tā gubernators norādījis, ka Ukrainas karaspēks ar artilērijas lādiņiem apšaudījis Golovčinas ciemu starpvalstu robežas Krievijas pusē, nodarot postījumus un ievainojot kādu sievieti.

Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs arī vēsta, ka karadarbības zonā pie Ukrainas Harkivas apgabala Izjumas pilsētas, ko kontrolē iebrucēji, tie veikuši uzbrukuma operācijas pie Severskijdoņecas upes. Lai atbalstītu ofensīvu šajā virzienā, iebrucēji izveidojuši raķešu un stobra artilērijas galveno un rezerves šaušanas pozīciju sistēmu.

Doņeckas apgabalā un Ukrainas dienvidu pilsētas Tavrijskas tuvumā Krievijas okupācijas spēki pastiprinājuši uzbrukuma operācijas visā frontes līnijā.

Aplenktā Mariupoles pilsēta Azova jūras krastā joprojām nav nonākusi pilnīgā iebrucēju kontrolē. Tur Krievijas karaspēks, saskaņā ar Ukrainas medija Kyiv Independent žurnālista Iļjas Ponomarenko pausto, bombardē pilsētas aizstāvju pēdējo lielo cietoksni, nocietināto Azovstaļ rūpnīcas teritoriju. Mariupoles mērs atkārtoti aicinājis Krievijas karaspēku izveidot civiliedzīvotāju evakuācijas ceļu, lai no Azovstaļ pagrabiem drošībā varētu nogādāt sirmgalvjus, sievietes un bērnus, kuri tur slēpjas.

Azovstaļ rūpnīcas teritorija aerofoto 18.aprīlī.

Dienvidos Zaporižjas apgabala teritorijā iebrucēji pulcina spēkus atsevišķos apvidos, bet Dienvidbugas upes krastos Krievija koncentrējas uz virzību uz Hersonas apgabala administratīvo robežu. Uz ziemeļiem no Ukrainas Baltkrievija turpina atļaut izmantot savu teritoriju gaisa triecieniem Ukrainā un izlūkošanas organizēšanai Ukrainas teritorijā.

Civilie upuri Ļvivā

Ļvivas pilsētā valsts rietumos, kas kopumā Krievijas karā pret Ukrainu bijusi neskarta, pirmdien, 18.aprīlī, reģistrēti pirmie karadarbībā bojāgājušie civiliedzīvotāji. Saskaņā ar Ukrainas amatpersonu pausto pirmdienas rīta raķešu uzbrukumā, ko sarīkojusi Krievija, nogalināti ne mazāk kā septiņi cilvēki un ievainoti 11. Kopš kara sākuma lielpilsētā patvērušies desmitiem tūkstoši ukraiņu no citām vietām Ukrainā.

Japāna piegādās lidaparātus, Itālija – ieročus

Japānas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka nosūtīs Ukrainai kravu ar specializēto, militāro aprīkojumu. Kravā ietilps apģērbs un maskas, ko lietot atomuzbrukuma vai bioloģiskā vai ķīmiskā uzbrukuma gadījumā. Plānots nosūtīt arī bezpilota lidaparātus.

ASV izlūkdienesti iepriekš norādījuši, ka šobrīd nav novērojams, ka Krievijas atomieroču spēki gatavotos uzbrukumam, un pauduši gatavību turpināt novērot šo Krievijas Bruņoto spēku vienību darbības.

Itālijas premjerministrs Mario Dragi (Mario Draghi) paziņojis, ka Itālijas parlaments apstiprinājis ieroču piegādāšanu Ukrainai. «Lēmums par ieroču nosūtīšanu parlamentā pieņemts gandrīz vienbalsīgi. Problēmas aspekti ir skaidri: no vienas puses ir cilvēki, kuriem uzbruka, no otras puses – agresora armija,» sacījis Dragi, gan neprecizējot kādus ieročus Itālija plāno sūtīt Ukrainai.

Zelenskis nosauc ukraiņu karavīru zaudējumus

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis intervijā CNN sacījis, ka Ukrainas karaspēka zaudējumi kopš iebrukuma sākuma 24.februāri nav konkrēti zināmi, taču tiek lēsti robežās no 2 500 līdz 3 000.

Savā ikdienas uzrunā par militāro situāciju valstī Ukrainas prezidents savukārt norādījis uz Krievijas militārās ofensīvas sākumu Ukrainas austrumos.

Lūk, Zelenska uzruna ukraiņu valodā ar angļu valodas subtitriem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas