Ukrainas kara un sankciju dēļ krities apkalpoto aviācijas kravu apjoms

Šā gada aprīlī lidostu Rīga izmantojuši vairāk nekā 419 tūkstoši pasažieru, bet gada pirmajos četros mēnešos kopā lidostā apkalpots vairāk nekā 1,1 miljons pasažieru, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem.

Aprīlī lidosta apkalpojusi 4 105 pasažieru gaisa kuģus un 419,3 tūkstošus pasažieru, kas ir 65 procenti no pirmspandēmijas laika rādītāja. 17% jeb 71,4 tūkstoši apkalpoto pasažieru Rīgu izmantojuši kā tranzīta lidostu, BNN informē lidosta.

«Pasažieru skaita pieaugums aprīlī saistīts gan ar jauniem un atjaunotiem lidojumu maršrutiem no Rīgas, sākoties vasaras sezonai, gan lielāku lidojumu biežumu un labu gaisa kuģu piepildījumu. Cilvēki izmanto Rīgas piedāvātās iespējas, un esam gandarīti, ka apkalpoto pasažieru skaita ziņā esam pat pārsnieguši optimistisko prognozi,» norāda lidostas valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Kā jau iepriekš prognozēts, karadarbības Ukrainā un ar to saistīto globālo sankciju dēļ aprīlī vērojams kritums apkalpoto aviācijas kravu apjomā.

Aprīlī lidosta Rīga apkalpojusi 138 kravas gaisa kuģus un 1 540 tonnas gaisa kravu. Salīdzinot gan ar 2019., gan 2021.gadu, tas ir kritums par nepilniem 30%. Pirmo četru mēnešu griezumā apkalpoto aviācijas kravu apjoms pret pagājušā gada tādu pašu periodu pieaudzis par vienu procentu, bet pret 2019.gada janvāri–aprīli – samazinājies par 8%.

Savukārt aprīlī apkalpoto biznesa, tehnisko un citu lidojumu skaits, salīdzinot ar 2019.gada aprīli, palielinājies par ceturto daļu, lidostai apkalpojot 322 šādus lidojumus. Gada pirmajos četros mēnešos, salīdzinot ar tādu pašu periodu 2019. gadā, biznesa, tehnisko un citu lidojumu skaits pieaudzis par 86 procentiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas