Ukrainā nosauc ministru kabineta kandidātus; Krievija rīko militārās mācības

Premjerministra amata kandidāts Arsēnijs Jaceņuks

Maidana laukumā Kijevā 26.februārī nosaukts iespējamais Ukrainas ministru kabineta sastāvs. Premjerministra amatam piedāvāta politiskās opozīcijas līdera Arsēnija Jaceņuka kandidatūra, tomēr vairāki desmiti tūkstoši iedzīvotāju viņa izvirzīšanu amatam uzņēmuši ar dalītām jūtām.

Gan Jaceņuks, gan prezidenta pienākumu izpildītājs Aleksandrs Turčinovs uz Maidana skatuves 26.februāra vakarā uzņemti ar svilpieniem. Abi tiek uzskatīti par politikas veterāniem un pārstāv vienu partiju – «Batkivščina» («Tēvzeme») -, kurai pieder arī no cietuma atbrīvotā bijusī premjerministre Jūlija Timošenko.

No skatuves nosaukts arī pārējais iespējamais ministru kabineta sastāvs, kurā iekļauti gan politikas veterāni, gan protesta kustības pārstāvji – personības, kas sabiedrības redzeslokā nokļuvušas iekšpolitiskā konflikta laikā.

Tā, piemēram, lielu sanākušo atbalstu izpelnījās Olgas Bogomoļecas nosaukšana par premjerministra vietnieci humanitārajās lietās. Bogomoļeca ir ārste, kura Maidanā vadījusi medicīniskās palīdzības dienestu un ārstējusi ievainotos protestētājus, raksta Kyiv Post.

Citi nosauktie Ministru Kabineta amatu kandidāti ir šādi:

Premjerministra vietnieks eirointegrācijas jautājumos – Boriss Tarasjuks (bijušais ārlietu ministrs)

Iekšlietu ministrs – Arsēns Avakovs (politikas veterāns)

Tieslietu ministrs – Pavlo Petrenko

Finanšu ministrs – Oleksandrs Šlapaks

Ekonomikas ministrs – Pavlo Šeremeta

Ārlietu ministrs – Andrejs Deščitsja

Darbam Pretkorupcijas birojā nominēta Tatjana Čornovila – analītiskā žurnāliste, kura decembrī tika smagi piekauta, visticamāk, saistībā ar centieniem atmaskot Viktora Janukoviča korumpētību.

Militārās mācības Krievijas rietumos

26.februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins licis steidzami sarīkot militārās mācības, lai Krievijas rietumu daļā, arī Ukrainas robežas tuvumā, pārbaudītu bruņoto spēku kaujas gatavību. Kā vēsta Reuters, mācībās plānots iesaistīt 150 000 militārpersonu, kara lidaparātus un kuģus.

Latvijas humanitārā palīdzība nosūta uz Kijevu

25. februārī vēlu vakarā ar airBaltic lidmašīnu no Latvijas Kijevā tika nogādāta humānās palīdzības krava, kas paredzēta protestu laikā cietušajiem, ziņo Ārlietu ministrija.

26. februārī Latvijas vēstniece Ukrainā Argita Daudze tikās ar Ukrainas Sarkanā Krusta biedrības Nacionālās komitejas ģenerālsekretāri Allu Habarovu, lai nodotu palīdzības kravu. Ģenerālsekretāre izteica pateicību par Latvijas valsts reakciju, uzsverot, ka šī palīdzība šobrīd ir ļoti noderīga Ukrainas slimnīcām. Habarova apliecināja, ka humānās palīdzības krava tiks nogādāta tieši tām slimnīcām, kurām palīdzība ir visvairāk nepieciešama.

Ukrainas Sarkanā Krusta biedrība izteica pateicību Latvijas valdībai, Latvijas vēstniecībai Ukrainā un Latvijas Sarkanajam Krustam par humānās palīdzības piešķiršanu, kā arī par tās piegādes koordinēšanu.

Ref: 103.000.103.824

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas