Ukrainas prezidents sola spēcīgi reaģēt uz automāta kārtu pa kolēģa auto

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis solījis spēcīgi atbildēt personai vai personām, kuras sarīkojušas uzbrukumu viņa pirmajam padomniekam ar automātisku šaujamieroci, vēsta Ukrainas ziņu aģentūra Ukrinform.

«Sūtīt man «sveicienu», no meža šaujot pa mana drauga auto, – tas ir vājums. Bet atbilde būs spēcīga,» Ukrainas prezidents sacījis video uzrunā sociālajā tīklā Facebook, kas ierakstīts atrodoties Ņujorkā, kur norisinās ANO Ģenerālā asambleja ar valstu vadītāju uzrunām.

Lasiet arī: Ukrainā šauts uz prezidenta Zelenska pirmā padomnieka auto

Zelenskis atzinis, ka pagaidām nav zināms, kurš izplānojis un īstenojis uzbrukumu viņa pirmā padomnieka Serhija Šefira automašīnai, kurā trīs lodes trāpījušas šoferim, bet Šefirs palicis neskarts. Uzbrukuma autori varētu būt gan iekšēji Ukrainas, gan ārēji spēki, spriedis Ukrainas prezidents. Viņš norādījis, ka notikušais neatturēs prezidenta un viņam lojālās centriskās partijas Tautas kalps īstenoto reformu procesu un cīņu ar finanšu grupējumiem un organizēto noziedzību valstī, jo Zelenskim un Tautas kalpa valdībai esot iedzīvotāju atbalsts.

BNN jau vēstīja, ka Ukrainā trešdien, 22.septembrī, policija ziņojusi, ka uzbrukumā ar šaujamieroci cietusi Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska pirmā padomnieka automašīna.

Uzbrukums noticis Lisņiku ciemā, kas atrodas netālu no galvaspilsētas Kijevas. Zelenska padomnieks Serhijs Šefirs uzbrukumā nav cietis, taču miesas bojājumi nodarīti viņa šoferim.

Kā pavēstījusi Ukrainas Iekšlietu ministrija melnas krāsas Audi firmas vieglajam auto trāpījušas vairāk nekā desmit lodes. «Mēs apstiprinām uzbrukumu. Ir ievainots transportlīdzekļa vadītājs,» norādījusi Irina Prjanišņikova, Kijevas apgabala Policijas pārvaldes preses sekretāre.

Kamēr nozieguma vietā strādā izmeklētāji, policija ir uzsākusi operatīvo darbu, lai atrastu un aizturētu uzbrukuma vaininiekus. Saskaņā ar Ukrainas ģenerālprokurores Irinas Venedikovas pausto incidentā ticis šauts no 7,62 milimetru automātiskā ieroča ar smagu noziedzīgu nodomu, vēsta Ukrinform.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas