Ukrainas un ASV prezidenti pārrunā centienus nodrošināt mieru Ukrainā

Starp ASV un Ukrainas prezidentiem šonedēļ notikusi tālruņa saruna, kur valstu vadītāji apsprieduši neseno Normandijas formāta sarunu iznākumu attiecībā uz miera panākšanu Ukrainas austrumos.

Kā piektdien, 28.janvārī, paziņojumā presei vēstīja Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska kanceleja, Zelenskis ASV kolēģim Džo Baidenam paudis gandarījumu, ka politisko padomnieku līmenī Krievijas, Ukrainas, Francijas un Vācijas pārstāvji vienojušies par beznosacījumu atgriešanās pie uguns pārtraukšanas Donbasa karā. Militārais konflikts, kas uzliesmoja 2014.gadā, ar dažādas intensitātes apšaudēm Ukrainas austrumu daļā turpinās joprojām par spīti uz pamiera periodiem karojošo pušu starpā.

Lasiet arī: NATO un ASV rakstiski noraida Krievijas ģeopolitisko garantiju prasības

Tā kā ASV šonedēļ rakstiski noraidījušas Krievijas izvirzītās ģeopolitiski militāro garantiju prasības, tostarp vēlmi pēc solījuma, ka Ukraina nekad netiks uzņemta militārajā aliansē NATO, Zelenskis paudis Baidenam «pateicību par ASV stingro un nelokāmo atbalstu Ukrainas neatkarībai, suverenitātei un teritorijas nedalāmībai, kā arī par ASV vadošo lomu pasaules sabiedrības mobilizēšanā, lai nepieļautu Krievijas agresiju».

Zelenskis arī pateicies ASV prezidentam par ASV lēmumu nosūtīt uz Ukrainu militāro aprīkojumu, jo sevišķi nāvējošus aizsardzības rakstura ieročus. Lai arī ASV šonedēļ paziņojušas par ASV vēstniecības Kijevā diplomātu ģimeņu pārvietošanu prom no Ukrainas, vēstniecība turpinās līdzšinējo darbu, par ko arī Zelenskis paudis pateicību Baidenam, teikts Ukrainas prezidenta kancelejas paziņojumā presei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas