Ukrainu apmeklē ASV valsts sekretārs, norāda uz autokrātiju nesodāmības sajūtas veidošanos

Vizītē Ukrainā trešdien, 19.janvārī, ieradies ASV valsts sekretārs Entonijs Blikens (Antony Blinken). Runājot par Krieviju, viņš norādījis, ka, ja tiks pieļauta tās kaimiņvalstu robežu mainīšana, tad autokrātiskas valstis pasaulē pieņems, ka tās var rīkoties līdzīgi, vēsta ziņu aģentūra Ukrinform.

Vašingtonas vadošais diplomāts trešdien ieradies Kijevā, lai tiktos ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un ārlietu ministru Dmitro Kulebu, lai atkārtoti paustu ASV atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritorijas nedalāmībai. Kontekstā ar ASV paustajām bažām par aptuveni 100 000 Krievijas militārpersonu sapulcināšanu Ukrainas robežu tuvumā, Blinkenam arī plānota sanāksme ar ASV vēstniecības Ukrainā darbiniekiem un darbinieku ģimenēm, lai plānotu rīcību iespējamam drošības situācijas pasliktinājumam.

Krievija ir vairākkārt pavēstījusi, ka tā negrasās īstenot militāru iebrukumu Ukrainā.

Lasiet arī: Briti piegādās Ukrainai prettanku ieročus

Intervijā amerikāņu raidierakstam Pod Save America ASV valsts sekretārs atbildējis uz jautājumu, kādēļ ASV šobrīd ir aktīvi iesaistījusies Ukrainas diplomātiskā aizstāvībā no iespējamas agresijas. «Lūk, ir viena valsts, Krievija, kas ar savu rīcību norāda, ka tā var izlemt sava kaimiņa vietā: kādi būs tā lēmumi, ar ko tas izvēlēsies biedroties; nevis [izvēles izdarīs – BNN] tās valsts tauta, caur savu ievēlēto valdību. Lūk, ir valsts, kura norāda, ka ir normāli, ka ir ietekmes sfēra, kur mēs mūsu apvidū būtībā pakļaujam kaimiņus  savai gribai, nevis paši kaimiņi var izdarīt izvēles. Ja mēs ļausim tam nesodīti notikt, tad, es domāju, mēs atveram milzīgu Pandoras lādi, kur nav tikai Ukraina,» sacījis Blinkens.

Pēc ASV valsts sekretāra teiktā, tādā gadījumā arī citas autokrātiskas valstis visā pasaulē teiktu, ka «darīs tāpat», Blinkena teikto citē Ukrinform.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas