Ukraiņu skolai Tallinā trūkst skolotāju, lai spētu pilnvērtīgi strādāt

Tallinas Vabaduses skolai (Vabaduse School), kas paredzēta Ukrainas kara bēgļu bērniem, ir nepieciešami 60 skolotāji, lai septembrī tā varētu pilnvērtīgi darboties. Uz doto brīdi trūkst 14 skolotāju, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Igaunijā šī gada rudenī pamatskolā vai vidusskolā kopumā ir jāsāk mācīties 3500 ukraiņu bēgļu bērniem. Vabaduses skolā maksimālais skolēnu skaits, ko var uzņemt ir 800, un līdz šim jau ir saņemti 603 pieteikumi.

Vabaduse skolas direktore sacīja, ka septembrī skolā sāks mācīties 600 skolēnu, taču trūkst skolotāju, piebilstot, ka visgrūtāk ir atrast dabaszinātņu skolotājus.

Skolai kopumā ir nepieciešami 60 skolotāji, taču šobrīd ir 46 skolotāji, kuri ir parakstījuši līgumus par darba uzsākšanu septembrī.

Skola ir pieņēmusi darbā arī skolotājus no ukrainas.

Mācības jaunajā skolā notiks pēc Igaunijas valsts mācību programmas un vismaz 60 % no tām notiks igauņu valodā. Skolā ir iecerēts strādāt pie skolēnu igauņu valodas prasmēm tādos mācību priekšmet kā tehnoloģijās, mākslā un fiziskajā audzināšanā.

Vabaduse skola ir apņēmusies īstenot bērnu zināšanām pielāgotu pieeju, pieņemot darbā skolotāju palīgus, kā arī atbalsta komandu.

Uz jautājumu, cik ilgi šāda ukraiņu skola varētu būt nepieciešama Igaunijā, direktore sacīja, ka tas atkarīgs no pieprasījuma. Daudzas ukraiņu bēgļu ģimenes vēlas doties mājās, bet citas arī apsver iespēju palikt Igaunijā, lai viņu bērni šeit varētu turpināt izglītību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas