Ūmeo atklās Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu

Ūmeo, otra 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsēta, nedēļas nogalē no 31.janvāra līdz 1.februārim, atklās savu Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmu.

Ūmeo ir salīdzinoši jauna un neliela pilsēta Zviedrijas ziemeļos ar vairāk nekā 75 000 iedzīvotāju, kura galvenokārt atpazīstama saistībā ar universitāti, kas ir viena no lielākajām Zviedrijā. Ūmeo 2014 programmā tiek akcentēti sociālie projekti ar vietējo iedzīvotāju un mākslinieku iesaisti un sāmu kultūras popularizēšanu. Sāmiem Ūmeo 2014 programmā un arī atklāšanas norisēs ir atvēlēta centrālā loma, informē Nodibinājuma Rīga 2014 sabiedrisko attiecību programmas vadītājs Mārtiņš Drēģeris.

Sestdien, 1.februārī, galvenais notikums būs īpaša atklāšanas ceremonija Burning Snow, kurā mūsdienu tehnoloģiju iespējas papildinās dabas materiālu izmantošana. Triju dienu džeza minifestivālā uzstāsies arī latviešu grupa Framest.

Visa gada programma sadalīta astoņās daļās kā astoņi sāmu gadalaiki. Katru ievadīs īpaša gadalaika atklāšanas ceremonija. Papildus kultūras programmai, Ūmeo Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu izmanto, lai uzlabotu pilsētvidi.

Rīgai ar Ūmeo izveidojusies veiksmīga sadarbība īstenojot sadarbības projektus. Latvijā un Zviedrijā izdota Eiropas kultūras galvaspilsētu pastmarka, septembrī Ūmeo norisināsies Latvijas Survival Kit satelītfestivāls. Latvijas dzejnieki ir piedalījušies Ūmeo dzejas dienās, noritējušas un norisināsies Latvijas muzeju izstādes Zviedrijā, un Zviedrijas izstādes Latvijā. Rīga 2014 programma prezentēta gan Stokholmā, gan Ūmeo.

Ref: 102.000.102.6477

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas