Ungārija mīkstinās ierobežojumus, šonedēļ sasniedzot 25% vakcinācijas mērķi

Ungārijas valdība paziņojusi par epidemioloģisko ierobežojumu mīkstināšanu saistībā to, ka valstī šonedēļ tiks sasniegts mērķis 25% vakcinētu iedzīvotāju pret Covid-19. Vienlaikus valstī pēdējās nedēļās bijusi pasaulē lielākā mirstība no slimības izraisītām veselības komplikācijām, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

Pirmdien, 5.aprīlī, ES dalībvalsts valdība paziņojusi, ka, vēlākais šīs nedēļas vidū valstī ar desmit miljoniem iedzīvotāju tiks sasniegts mērķis – 25% vakcinētu pieaugušo iedzīvotāju. Vakcinācija pret Covid-19 Ungārijā, kur atšķirībā no vairuma ES valstu tiek iepirktas un tiek injicētas arī Krievijā izstrādātās vakcīnas Sputnik-V devas, līdz šim bijusi viena no straujākajām ES.

Lasiet arī: Ziemeļkoreja nolemj nepiedalīties Tokijas Olimpiskajās spēlēs vīrusa dēļ

Ungārijā spēkā esošie epidemioloģiskie ierobežojumi ir bargāki nekā Latvijā. Pēc vakcinācijas mērķa sasniegšanas valdība Budapeštā solījusi saīsināt nakts komandantstundu. Proti, tā tiks sākta pulksten 22.00, ne vairs 20.00. Plānots atļaut atvērt visus veikalus un ļaut tiem strādāt līdz pulksten 21.30 ar nosacījumu, ka uz katru telpās ielaisto pircēju ir vismaz desmit kvadrātmetru liela platība.

Pēc vakcinācijas mērķa sasniegšanas joprojām būs slēgtas skolas un viesnīcas.

Vienlaikus premjerministra Viktora Orbāna (Viktor Orbán) vadītā valdība pirmdien pavēstījusi, ka aizvadītajā nedēļas nogalē slimnīcās valstī atradušies nepilni 12 000 Covid-19 pacienti, no kuriem 1 451 – pieslēgti pie elpceļu ventilācijas iekārtām. Valstī no slimības izraisītām komplikācijām līdz šim miruši 21 715 cilvēki, un pēdējās nedēļās ar Covid-19 saistītā mirstība Ungārijā bijusi augstākā pasaulē, liecina ASV Džonsa Hopkinsa Universitātes un Pasaules Veselības organizācijas dati un EurActiv vēstītais.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas