Ungārija palīdzēšanu migrantiem tiecas padarīt par kriminālnoziegumu

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns

Ungārijas valdība parlamentā virza tiesību normas, kas paredz kriminālsodu par palīdzēšanu migrantiem, kuri pretendē uz patvērumu valstī. Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns (Viktor Orbán) šādi valstī cīnās ar migrantiem atvērtas sabiedrības ideju, par kuras seju tas uzskata ungāru-amerikāņu filantropu Džordžu Sorosu (George Soros).

Amerikāņu ziņu portāls Fox News trešdien, 30.maijā, vēstīja, ka ja ierosinātās tiesību normas tiks pieņemtas, tad Ungārijā pārtikas, jurdisku konsultāciju vai informatīvu materiālu piedāvāšana patvēruma meklētājiem, tiks pasludināta par noziedzīgu nodarījumu.

Ungārija iestājas pret savas daļas patvēruma meklētāju pieņemšanu Eiropas Savienības solidārās bēgļu programmas ietvaros.

Aplēsts, ka 2015.gadā Tuvo Austrumu un Āfrikas bēgļu pieplūduma laikā cauri Ungārijas teritorijai devās aptuveni viens miljons patvēruma meklētāju.

Soross par Ungārijas valdības darbu šajā jomā šonedēļ sacījis: «Tā ir, ka bēgļu krīze ir radījusi sajukumu visā Eiropā. (..) Ungārijā Viktors Orbāns ir balstījis savu pārvēlēšanas kampaņu uz maldīgiem pārmetumiem man, ka es grasos pārpludināt Eiropu, tostarp Ungāriju, ar musulmaņu bēgļiem».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas