Ungārijā palielina Orbāna pilnvaras, vēlas sodīt dezinformācijas izplatītājus

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns

Ungārijas parlaments ir pieņēmis likumprojektu, ar ko koronavīrusa pandēmijas apstākļos premjerministra Viktora Orbāna (Viktor Orbán) vadītai valdībai ir ļauts pašai pagarināt ārkārtējās situācijas termiņu, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Ilggadējais Ungārijas premjerministrs bija lūdzis parlamentam nostiprināt likumā regulējumu saskaņā, ar kuru valdība var, izdodot rīkojumus, pieņemt straujus lēmumus bez parlamenta piekrišanas un neierobežoti ilgi saglabāt valstī ārkārtējo situāciju.

Orbāns pamatojis, ka šādas pilnvaras valdībai ir nepieciešamas, lai cīnītos pret jaunā koronavīrusa izplatību. Parlamenta lēmumu savukārt ir nopēluši opozīcijas politiķi un cilvēktiesību organizācijas, paužot bažas, ka Ungārija kļūs nedemokrātiskāka un pat, ka Orbāns sagrābis varu.

Eiropas Padome paziņojusi Twitter vietnē:

«Beztermiņa, nekontrolēts ārkārtas stāvoklis nevar garantēt demokrātijas pamatprincipus. Ārkārtas pasākumiem ir jābūt stingri samērīgiem.»

Parlamenta pieņemtajā likumprojektā paredzēts valstī ieviest brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem par nepatiesu ziņu izplatīšanu par jaunā koronavīrusa izplatību vai par pasākumiem tā ierobežošanai, ziņo DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas