Ungārijā rosina aizliegt adopciju viendzimuma pāriem un atsevišķiem vecākiem

Ungārijas parlamenta ēka

Ungārijas valdība ir sagatavojusi konstitūcijas grozījuma priekšlikumu, kas paredz liegt viendzimuma pāriem adoptēt bērnus, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Valdība, ko vada ilggadējais premjerministrs Viktors Orbāns (Viktor Orbán) no labējā spārna FIZESZ partijas, otrdien, 10.novembrī, nākusi klajā ar priekšlikumu, kas paredz konstitūcijā noteikt, ka Ungārijā bērnus var adoptēt precēti pāri un ka «māte ir sieviete, tēvs ir vīrietis». Viens pieaugušais bērnu varētu adoptēt tikai ar īpašu ģimenes lietu ministra atļauju.

Valstī nav atļautas viendzimuma laulības, taču bērnu viendzimuma pāra ģimenē ir iespējams adoptēt, ja adopcijai atsevišķi piesakās viens no homoseksuālā pārī dzīvojošiem pieaugušajiem.

«[Grozījums] nodrošinās audzināšanu atbilstoši vērtībām, kas balstās Ungārijas konstitucionālajā identitātē un kristīgajā kultūrā,» teikts priekšlikuma anotācijā.

Nosoda tiesību apdraudējumu laikā, kad liegts protestēt

Ungāru seksuālo minoritāšu organizācijas ir raksturojušas priekšlikumu kā pamata starptautisko un Eiropas cilvēktiesību pārkāpumu. Organizācija Háttér Társaság arī nosodījusi faktu, ka ierosinājums stādīts priekšā laikā, kad valstī nav iespējamas lielas protesta akcijas COVID-19 pandēmijas un ar to saistīto ierobežojumu dēļ, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas