Ungārijas protestu vilnis koncentrējas uz sabiedrisko TV

Ungārijas iedzīvotājiem protestējot pret jauniem likumu grozījumiem par virsstundu ierobežojumu atcelšanu un jaunu tiesu izveidi, no sabiedriskās televīzijas ar varu izlikti divi deputāti, kuri darbojas Ungārijas parlamenta opozīcijā.

Kā vēsta franču ziņu aģentūra AFP, neapmierinātu iedzīvotāju mītiņi aizsākušies trešdien, 12.decembrī, kad Ungārijas parlamentā pieņemti likuma grozījumi, paredzot darba virsstundu ierobežojumu mīkstināšanu.

Parlaments trešdien arī atbalstījis par jaunu administratīvu tiesu izveidi, kurām tiks uzdots pārraudzīt tādas lietas kā publiskā iepirkuma un vēlēšanu strīdi.

Lai pieprasītu šo grozījumu atcelšanu svētdien, 16.decembrī, mītiņa Budapeštā piedalījušies 15 000 cilvēku.

Pirmdienas, 17.decembra, rītā no sabiedriskās televīzijas MTVA ēkas īpašo uzdevumu vienība ar varu izlikusi divus parlamenta opozīcijas deputātus, kuri atteikušies pamest ēku, pieprasot raidlaiku, lai nolasītu kritisku petīciju par Ungārijas valdību, kur iekļauts arī aicinājums atcelt darba likuma grozījumus.

Deputāte Bernadeta Szēla (Bernadett Szél) un Ākoss Harhāzi (Ákos Hadházy), kuri uzstājuši uz savām tiesībām paust viedokli valsts televīzijā, savu izlikšanu translējuši tiešraidē Facebook. Video reportāža sociālajā tīklā uzjundījusi lielu lietotāju neapmierinātību, tādēļ gaidāms, ka protesta akcijas pret likumu grozījumiem Ungārijā vēl turpināsies.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas