UNICEF: Koronavīruss pasaulē novedis nabadzībā vēl 150 miljonus bērnu

Labdarības organizācijas darbs Etiopijā

Koronavīrusa radītie ekonomiskie satricinājumi pasaulē pastiprinājuši trūkumā dzīvojošo bērnu nabadzību un trūkumā noveduši vēl 150 miljonus bērnu, tā pētījumā secinājusi ANO organizācija UNICEF un Glābiet bērnus, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Abas organizācijas ceturtdien, 17.septembrī, publicējušas secinājumus pētījumam, kurā vairāk nekā 70 pasaules valstīs analizēti dati par izglītības, veselības aprūpes, dzīvesvietas, pārtikas, kanalizācijas un ūdens pieejamību.

«COVID-19 un karantīnas pasākumi, kas tika ieviesti, lai novērstu vīrusa izplatību, miljoniem bērnu noveda dziļāk nabadzībā,» pētījumu komentējusi ANO Bērnu fonds (UNICEF).

«Ģimenes, kuras bija pietuvojušās tam, lai izkļūtu no nabadzības, ir atvilktas atpakaļ trūkumā, kamēr citas piedzīvot tādu trūkuma apmēru, ar kādu vēl nekad nav saskārušās. Satraucošākais ir tas, ka mēs esam tuvāk šīs krīzes sākumam nekā tās beigām.»

Pētījumā secināts, ka pandēmijas un ar to saistīto karantīnas ierobežojumu laikā pasaules valstīs, kur iedzīvotāju ienākumi ir zemi un vidēji, nabadzībā dzīvojošo bērnu skaits ir audzis par 15% sasniedzot 1,2 miljardus.

Gan UNICEF, gan starptautiskā bērnu tiesību organizācija Glābiet bērnus turpina novērot situāciju un sadarbībā ar valstu valdībām un pilsonisko sabiedrību strādā, lai vērstos pret bērnu nabadzības pastiprināšanos, vēsta DW.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. Nabadzība rada ciešanas. Tā vairo negatīvo enerģiju mūsos un mums apkārt. Negatīvā enerģija ar laiku sakrājas un tad sirpis ar āmuru iekrāsojas asinssarkanā krāsā. Notiek šausmu lietas. Nabadzība ir kā dvēseles cietums, tā atņem sapņus un cerību, kā arī samaitā fizisko ķermeni. Cilvēks dzīvo kā cietumnieks savā ķermenī. Nabadzība nevainīgu cilvēku uz brīvām kājām padara par cietumnieku un nelaimju ķīlnieku. Diemžēl pie varas esošo alkatīgo dvēseļu dēļ mēs varam aiziet postā. Katram no mums ir jāuzveic alkatība sevī, it īpaši elites pārstāvjiem. Tikai caur dvēseles viedumu mums būs gaiša un laimīga nākotne. Lūgsim Latvju Dievus, jo tikai ticība glābs mūs no alkatības važām. Kaut Dabas Mātes viedums glābtu mūs no alkatības un iznīcības! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Ar skaudību, Skolnieciņš [Latvju Skaudības Dievs] (Skauģu Skauģis) ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) #Skolnieciņš #GMI #nabadzība #bezdarbs #TrūcīgāStatuss #SkaudībasDievs #SkauģuSkauģis #DabasMāte

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas