bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 15.02.2019 | Vārda dienas: Olafs, Aloizs, Alvils, Olavs
LatviaLatvija

Universitāšu slimnīcu mediķi solīto algu palielinājumu saņems tikai martā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas universitāšu slimnīcu mediķi solīto atalgojuma palielinājumu saņems tikai martā, nevis februārī, norādīja visu trīs lielāko Latvijas slimnīcu – Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāves.

Viņas sacīja, ka aizkavēšanās ar mediķu atalgojuma pieauguma nodrošināšanu notikusi saistībā ar to, ka salīdzinoši nesen saņemti, kā arī precizēti līgumi un finanšu piedāvājumi no Nacionālā veselības dienesta (NVD).

Piemēram, Austrumu slimnīca līgumu un finanšu piedāvājumu 2019.gadam saņēma janvāra vidū, tomēr, izvērtējot piedāvājumu, tika konstatēts, ka tas prasa nopietnas korekcijas un papildinājumus, tostarp attiecībā uz algu palielināšanai paredzēto finansējumu. Kā skaidroja slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova, korekciju veikšanai un saskaņošanai ar NVD tika organizētas papildu sarunas, kā rezultātā līdz janvāra beigām vairs nebija iespējams izstrādāt algu palielināšanas priekšlikumus, saskaņot tos, un noslēgt vienošanos ar 4 000 darbiniekiem, kā to bija plānojusi slimnīcas valde.

Līdzīga situācija bijusi Stradiņa slimnīcā, kura tikai šonedēļ saņēma parakstītu finanšu paziņojumu par plānoto kopējo slimnīcas finansējumu un veicamā darba apjomu. «Janvārī līdz šim vēl noritēja sarunas ar NVD par plānotā darba apjoma saskaņošanu un slimnīcas kopējais budžets 2019.gadam vēl nebija apstiprināts. Neskatoties uz visu iepriekšminēto, slimnīcas valde jau laicīgi bija pieņēmusi lēmumu veikt ārstniecības personu atalgojuma palielināšanu ar šā gada 1.februāri,» norādīja slimnīcas pārstāve Janita Veinberga.

Arī Bērnu slimnīcas valdes locekle Ināra Bluķe skaidroja, ka budžeta piedāvājums no NVD tika saņemts iepriekšējā nedēļā, bet līdz 28.februārim slimnīcas vadība tiksies ar arodbiedrības pārstāvjiem, klīniku vadītājiem, virsmāsām un Aprūpes padomi, lai kopīgi pieņemtu lēmumu par piešķirtā finansējuma izlietojumu atalgojuma palielināšanai.

Slimnīcu pārstāves norādīja, ka mediķi savu atalgojuma palielinājumu saņems martā, kad viņi, visticamāk, saņems arī kompensāciju par janvāri. Kā skaidroja Austrumu slimnīcas pārstāve, tā kā izmaiņas paredzēts veikt līdz februāra beigām, jaunās algas, kā arī nesamaksāto starpību par darbu janvārī darbinieki saņems marta sākumā kopā ar algu par februāri.

Arī Stradiņa slimnīcas valdes rīkojums paredz, ka pārrēķins notiek ar februāra mēnesi, kas nozīmē, ka jauno algu «maciņos» darbinieki redzēs un izmaiņas jutīs algas dienā – 10.martā, kad saņems februāra algu. «Par janvāri mēs neesam plānojuši pārrēķinu, jo tikai februāra pirmajā nedēļā tika parakstīts līgums ar NVD un janvārī mēs vēl analizējām, piemēram, virsstundas, lai varētu korekti veikt aprēķinus par slodzēm,» skaidroja slimnīcas pārstāve Veinberga.

Tāpat arī Bērnu slimnīcas valdes locekle Bluķe sacīja, ka, visticamāk, atalgojuma izmaiņas būs marta mēnešalgas izmaksā.

Patlaban gan nav skaidrs, cik liels atalgojuma palielinājums gaida slimnīcu mediķus. Piemēram, Austrumu slimnīcā ārstiem amata algas plānots palielināt par 133 līdz 193 eiro, māsām – par 106 līdz 120 eiro, bet māsu palīgiem – par 72 eiro.

Tikmēr Stradiņa slimnīcas pārstāve uzsvēra, ka summa, kura paredzēta atalgojuma celšanai tiks pilnībā izmantota tieši šim mērķim, un solīto slimnīca pildīs. «Gandrīz puse jeb 42% no piešķirtā papildu finansējuma ir novirzīti potenciālo virsstundu apmaksai, jo uz doto brīdi slimnīcā ir aptuveni 80 māsu un 60 ārstu vakances. Ņemot vērā, ka nav iespējams šīs vakances aizpildīt īstermiņā, jārēķinās ar virsstundu darbu. Nupat ir noslēdzies janvāra mēnesis, nākamajā nedēļā redzēsim rādītājus par virsstundām un varēsim veikt konkrētus aprēķinus,» skaidroja Veinberga.

Arī Bērnu slimnīcas valdes locekle norādīja, ka precīzas amata grupas un palielinājuma apjomu varēs pateikt pēc 28.februāra.

Kā ziņots, šogad sertificēts ārsts par slodzes darbu bez piemaksām saņems 1079 eiro pirms nodokļu nomaksas, bet sertificēta māsa – 714 eiro, liecina Veselības ministrijas (VM) apkopotā informācija par mediķu atalgojumu.

Pērn sertificēts ārsts par slodzes darbu bez piemaksām saņēma 899 eiro pirms nodokļu nomaksas, bet māsa 595 eiro, proti, par 20% mazāk nekā šogad.

Pagājušā gada beigās Saeima un valdība veica vairākus soļus, lai palielinātu mediķu darba samaksu vidēji par 20% jau no šī gada 1.janvāra. Saeima pieņēma grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā, nosakot valdībai uzdevumu rast finansējumu mediķu atalgojuma palielināšanai turpmākos trīs gadus. Savukārt valdība pieņēma mediķu atalgojuma palielināšanai nepieciešamos grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos. Turklāt Finanšu ministrija atradusi arī palielinājumam nepieciešamo finansējumu 87,5 miljonu eiro apmērā.

Šogad stājas spēkā grozījumi divos MK noteikumos – Noteikumos par zemāko mēnešalgu un speciālo piemaksu ārstniecības personām, kā arī Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtībā. Pirmajos noteikumos tiek nodrošināts zemākās noteiktās mēnešalgas palielinājums katrā kvalifikācijas kategorijā par 20%, bet otros – vidējās darba samaksas palielinājums tarifā par 20%.


Pievienot komentāru

Talgo pārsūdzēs Pasažieru vilciena lēmumu pirkt vilcienus no Škoda Vagonka

Talgo plāno vērsties attiecīgajās iestādēs, apstrīdot piektdien, 15.februārī, paziņoto vērtēšanas rezultātu, uzņēmums paziņojis pēc februāra vidū izskanējušā Pasažieru vilciena lēmuma, ka tas slēgs līgumu ar čehu Škoda Vagonka par 32 jaunu elektrovilcienu iegādi.

ES mazina birokrātijas slogu iedzīvotājiem, kas dzīvo vai strādā citā dalībvalstī

Visā Eiropas Savienībā no 16.februāra sāk piemērot jaunus ES noteikumus tādu izmaksu un formalitāšu samazināšanai, ar ko saskaras iedzīvotāji, kas dzīvo ārpus savas piederības valsts.

LFF rīkos ārkārtas kongresu 28.februārī; izteiks uzticības balsojumu Gorkšam

Latvijas Futbola federācija piektdien, 15.februārī, apstiprināja, ka 28.februārī tā rīkos ārkārtas kongresu, kura darba kārtībā iekļauts arī uzticības balsojums organizācijas prezidentam Kasparam Gorkšam.

VK: Izmaiņas Ieroču aprites likumā virzītas bez pietiekama novērtējuma

Priekšlikums par Ieroču aprites likumā plānoto izmaiņu iekļaušanu, kas ļautu medībās šaujamieroču izmantot jau 16 gadu vecuma, ir virzīts bez pietiekama ietekmes novērtējuma un ir saņemti vairāku organizāciju iebildumi par šādas normas neatbilstību bērnu tiesību aizsardzības principiem, komentē Valsts kontrole.

Lemberga tiesas sēdēm 10 gadu «jubileja»

Ir tāds teiciens: «Dzimšanas dienas ir ārkārtīgi veselīgas – jo to ir vairāk, jo ilgāk tu dzīvo.» Iespējams, ka ar tiesas procesa ilgumu ir līdzīgi: «Jo ilgāks tiesas process, jo mazāk jāsēž cietumā.» 2019.gada 16.februāris ir tā diena, kad var ēst «svinību» kūku, uz kuras ir desmit svecītes un uzraksts «Lemberga tiesai 10». Marinētie dārzeņi un desmit gadu garumā marinētās tiesas sēdes pagaidām jāatstāj tur, kur tās ir – burkās vai Rīgas apgabaltiesā –, jo pašlaik Aivara Lemberga sēdes ir nozīmētas arī uz 2020.gadu.

Ekonomikas attīstība Latvijā saglabājas strauja, bet ir riski negatīvām izmaiņām

Latvijas darba tirgus turpina uzkarst – bezdarba līmenis samazinās, iedzīvotāju līdzdalības līmenis darba tirgū sasniedz jau 70%, un Latvijas darba tirgus piesātinājums turpina augt. Līdz ar to paredzams, ka nākamajos gados turpināsies spiediens uz darba samaksu un inflāciju, kas ilgtermiņā var paaugstināt inflācijas rādītājus.

Latvijā pērn starp ES valstīm bijis vidēji straujš eksporta kāpums

Latvijā pērn salīdzinājumā ar 2017.gadu starp Eiropas Savienības valstīm bijis vidēji straujš eksporta pieaugums, liecina piektdien, 15.februārī, publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati. 2018.gada janvārī–decembrī salīdzinājumā ar 2017.gada 12 mēnešiem eksporta apmērs Latvijā pieaudzis par 7%.

Pūce pieprasa Ušakovam skaidrojumus par VK atklātajiem pārkāpumiem un valsts mērķdotāciju izlietojumu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce pieprasījis Rīgas mēram Nilam Ušakovam paskaidrojumus par Valsts kontroles veiktajā pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem, ministrija gaida atbildes arī par to, kā tērētas valsts mērķdotācijas Rīgas pilsētas pašvaldības ceļiem, informē ministra padomniece Agnese Vārpiņa.

Pērn PTAC saņēmis 3 604 sūdzības; visvairāk sūdzas par aviopakalpojumiem

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs 2018.gadā izskatījis 3 604 sūdzības, no kurām vairums, tas ir, 1 027 bijušas par aviopasažieru tiesību pārkāpumiem, liecina PTAC dati.

EP vēlēšanās iedzīvotājiem nozīmē iecirkni, kurā balsot, taču to var mainīt līdz 7.maijam

Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētājiem tiks nozīmēts iecirknis, kurā jābalso, taču no 16.marta līdz 7.maijam vēlētāji sākotnēji piešķirto iecirkni varēs nomainīt pret citu, informē Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāve Kristīne Bērziņa.

Latvijas tūristu mītnēs par 8,2% pieaudzis apkalpoto ārvalstu viesu skaits

Latvijas tūristu mītnēs pērn apkalpoti 2,81 milj. viesu, kas ir par 9% vairāk nekā 2017.gadā. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, viesu pavadīto nakšu skaits audzis par 8,4% un sasniedzis 5,37 milj. Vidējais viesu uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs bija divas naktis.

Kontroles dienesta vadītāja: Tas, ka Latvija šobrīd fokusējas teju tikai uz bankas sektora «attīrīšanu», ir absolūti nepietiekami

Ekonomiskie noziegumi nav noziegumi, kuros nav upura, gluži pretēji – cieš visa sabiedrība. Tas, ka Latvija šobrīd fokusējas teju tikai uz bankas sektora attīstību jeb «attīrīšanu», ir absolūti nepietiekami – neviens ekonomisks noziegums nav iespējams bez korupcijas, uzskata Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa.

Iemaksāta Bemhena atbrīvošanai paredzētā 200 000 eiro drošības nauda

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien saņēmusi apliecinājumu par 200 000 eiro drošības naudas iemaksāšanu Rīgas satiksmes iepirkumu krimināllietā iesaistītā bijušā RS valdes priekšsēdētāja Leona Bemhena atbrīvošanai no apcietinājuma.

Pasažieru vilciens tomēr izlēmis pirkt vilcienus no Čehijas Škoda Vagonka

Atkārtoti izvērtējot jauno elektrovilcienu iepirkumā iesniegtos piedāvājumus, AS Pasažieru vilciens izlēmis iegādāties vilcienus no Čehijas ražotāja Škoda Vagonka, piektdien žurnālistiem sacīja Pasažieru vilciena valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis.

Cimdars par savu nomaiņu pirms EP vēlēšanām: «Zirgi būs jāmaina skrējienā»

Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāja nomaiņa pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām nozīmē «zirgu nomaiņu skrējiena laikā», LTV raidījumā Rīta Panorāma viedokli paudis pašreizējais CVK vadītājs Arnis Cimdars.

Biržu indeksi krītas; Coca-Cola akcijas cena sarukusi par 8,4%

ASV un Eiropas biržu indeksi ceturtdien, 14.februārī, lielākoties kritās, kamēr tirgu dalībnieki gaidīja ziņas no ASV–Ķīnas tirdzniecības sarunām un Volstrītu skāra negatīva ziņa par ASV mazumtirdzniecības apjoma negaidītu samazināšanos decembrī.

Sevišķi traģisks sprādziens satricina Kašmīru – Indijas, Pakistānas strīda reģionu

Teroraktā Kašmīras reģionā nonāvēti 44 cilvēki, Indijas drošībnieki, saasinot jau ilgstoši saspīlētās attiecības starp kaimiņvalstīm Indiju un Pakistānu, kura atbalsta reģiona pašnoteikšanās centienus.

Vējonis: Katram jāapliecina Satversmes vērtības kā savas

«Mums katram jāapliecina Satversmes vērtības kā savas un jābūt gataviem ik dienu iestāties par Satversmi gan lielās lietās, gan ikdienas sīkumos,» Satversmes pieņemšanas gada dienā 15.februārī paziņoja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Tiesa pagarinājusi ABLV Bank Luxembourg aizsardzības statusu

Luksemburgas komerctiesa pagarinājusi likvidējamajai ABLV Bank piederošās ABLV Bank Luxembourg aizsardzības statusu ar maksājumu ierobežojumiem par pieciem mēnešiem – līdz 2019.gada 4.jūlijam.

Lielbritānijas parlaments noraida valdības pieeju Brexit sarunām

Lielbritānijas valdībai nav izdevies gūt parlamentā prasīto atbalstu pašreizējai Brexit sarunu stratēģijai, jo deputāti to noraidījuši ar 45 balsu pārsvaru. Britu valdības preses pārstāvis savukārt nepiekāpīgi norādījis, ka premjerministre turpināšot uzņemto kursu sarunās ar Briseli, proti, turpināšot centienus panākt juridiski saistošas izmaiņas izstāšanās dokumentos.

Apstiprina noteikumus starppilsētu autobusu pārvadājumu veicināšanai

Eiropas Parlaments apstiprināja savu nostāju gaidāmajās sarunās par noteikumiem, kuru mērķis ir veicināt konkurenci un vienkāršot atļauju piešķiršanas procedūras starppilsētu autobusu pārvadājumos, informē Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

ZZS saraksta līdere EP vēlēšanās varētu būt Reizniece-Ozola

Zaļo un zemnieku savienība Eiropas Parlamenta vēlēšanās kā kandidātu ar pirmo kārtas numuru savā sarakstā plāno virzīt bijušo finanšu ministri, pašreizējo Saeimas deputāti Danu Reiznieci–Ozolu.

Precizēts saraksts ar Rīgas ūdenstilpēm, uz kuru ledus atļauts atrasties

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no piektdienas, 15.februāra, tiks ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus, informē Rīgas domē.

Tiesa Bemhena atbrīvošanai nosaka 200 000 eiro drošības naudu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa noteica 200 000 eiro drošības naudu Rīgas satiksmes iepirkumu krimināllietā aizdomās turētajam bijušajam RS valdes priekšsēdētājam Leonam Bemhenam.

Latvijā iestājies meteoroloģiskais pavasaris

Brīvdienās laika apstākļus noteiks augsta spiediena atzars, kura ietekmē debesis skaidrosies, uzspīdēs saule un kļūs pavasarīgi silts. Nokrišņi nav gaidāmi. Pūšot lēnam līdz mērenam rietumu puses vējam, nakts un rīta stundās daudzviet var veidoties migla.

Jaunākie komentāri