Uralkali vadītāja aizturēšana sekmē nesaskaņas starp Minsku un Maskavu

Krievijas vēstniecības vicekonsuls pēc tikšanās ar apcietināto Uralkali vadītāju

Turpinoties tirdzniecības strīdiem starp Krieviju un Baltkrieviju, Krievijas vēstniecības Minskā vicekonsuls ticies ar Baltkrievijas varas iestāžu apcietināto kālija mēslojuma ražošanas uzņēmuma Uralkali vadītāju Vladislavu Baumgertneru.

Vicekonsuls Gavrils Mamontovs ieslodzījuma vietā ticies ar Baumgertneru, lai uzzinātu, vai ir ievērotas ietekmīgā Krievijas uzņēmēja tiesības, vēsta ITAR-TASS.

Baltkrievijas Izmeklēšanas Komiteja ierosinājusi krimināllietu par amata pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu arī pret četrām personām Belarussian Potash Company vadībā. Tostarp pret  ģenerāldirektora vietnieku, ģenerāldirektoru finanšu jautājumos un kravu pārvadājumu nodaļas vadītāju.

Baltkrievijas valstij un uzņēmumam Uralkali piederošā Belarussian Potash Company darbinieki izsludināti Baltkrievijas policijas un Interpol starptautiskajā meklēšanā.

Baumgerners un minētās personas tiek vainotas būtiska kaitējuma nodarīšanā Baltkrievijas valsts un sabiedrības interesēm, kā arī uzņēmumiem Belaruskalij un Belarussian Potash Company.

Krievijas vēstniecība Baltkrievijā centusies mīkstināt radušos saspīlējumu starp līdz šim cieši sabiedrotajām kaimiņvalstīm, norādot, ka nav pieņemami mēģinājumi politizēt Krievijas pilsoņa Baumgertnera apcietināšanu.

Uralkali, kas savas produkcijas transportēšanai izmanto arī Ventspils ostu, šā gada jūlijā atteicās no sadarbības pārvadājumu jomā ar Belarussian Potash Company.

Ref: 111.111.102.325

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas