Ušakova cīņas spars nerimst – Pūces lēmums tikšot nests uz tiesu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce

No Rīgas domes vadītāja pienākumiem atstādinātais Nils Ušakovs, būdams pārliecināts, ka visi pārmetumi ir apgāžami, gatavs vērsties tiesā un apstrīdēt Jura Pūces (AP) «absolūti prettiesisko lēmumu», teikts atstādinātā mēra Facebook lapā.

Ušakovs publiskotajā ierakstā pauž, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs «pieņēmis absolūti prettiesisku lēmumu, atstādinot Rīgas mēru no amata». «Viņa saraksts ar pārkāpumiem ir mēģinājums atrast nebūtiskus procedūras pārkāpumus. Tajā skaitā arī pārmetums par to, ka atbilde ministram tika nosūtīta pa parasto pastu, nevis elektroniski. Tas viss, protams, tiks apstrīdēts tiesā. Par mēru mani padarīja mani vēlētāji rīdzinieki un tikai viņi var mani atlaist, nevis Pūce un kompānija!» teikts politiķa Facebook lapā.

«Šobrīd man nāksies iet pa šo spiediena un pazemojumu ceļu, taču par manu raksturu jūs varat nešaubīties. Es tikšu galā ar šiem pārbaudījumiem un jebkuros apstākļos palikšu ar saviem vēlētājiem,» par nākotni izsakās Ušakovs.

Viņš arī norāda, ka «Rīgas domes vēlēšanās 2017.gadā esošais ministrs Pūce saņēma ap 5 000 rīdzinieku balsu». «Es saņēmu 105 000. 10 gadu laikā uzvarēt mani godīgā, atklātā un demokrātiskā cīņā viņiem ne reizi neizdevās.»

Tikmēr Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Pūce uzsver: «Šis nav politisks strīds, šis ir lēmums par labu pārvaldību». Ministrs arī atzīmē, ka «līdz ar šo rīkojumu ministrijas uzraudzība pār Rīgas domi nebeidzas».

«Atklātais un publiski izskanējušais liecina, ka pārkāpumi varētu būt sistemātiski,» piebilst Pūce.

Pašlaik Rīgas mēra pienākumu izpildītājs būs vicemērs Oļegs Burovs (GKR).

Jau vēstīts, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Pūce piektdien, 5.aprīlī, no amata atstādinājis Rīgas mēru.

Ušakovam tiek pārmesta SIA Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētāja pienākumu nepildīšana un normatīvo aktu pārkāpumi, kā arī pienākumu nepildīšana domes priekšsēdētaja amatā un normatīvo aktu neievērošana šajā amatā.

Iepriekš, kad Rīgas mēra darbs vēl tika izvērtēts, Ušakovs žurnālistiem arī pauda viedokli, ka Pūces sagatavotais pieprasījums sniegt paskaidrojumus bija juridiski vājš un politizēts.

Tikmēr Pūce norādījis, ka viņu Ušakova publiskie izteikumi nepārsteidz .

Rīgas mērs arī iepriekš publiski solījies, ka Pūces nelabvēlīgos lēmumus pārsūdzēs.

Jāpiebilst, ka Ušakovs no Saskaņas saraksta kandidē uz Eiropas Parlamentu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas