KNAB veic kratīšanu gan Ušakova kabinetā, gan dzīvesvietā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veic operatīvās darbības gan Rīgas mēra Nila Ušakova (S) kabinetā gan dzīvesvietā, raksta ziņu portāls lsm.lv.

Ziņu portālā pauž, ka to apliecina vairāki avoti un Latvijas Televīzijas (LTV) novērojumi. LTV novērojumi liecina, ka no Ušakova kabineta Rīgas domē iznāca seši KNAB darbinieki, kuri devās prom no ēkas. Viņi paņēma līdzi vairākus portfeļus un polietilēna maisu ar, iespējams, dokumentu mapēm.

BNN jau vēstīja, ka bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards decembrī valdībā iesniedza likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu. Likumprojektā teikts, ka tā mērķis ir novērst situāciju, kad Rīgas dome pieļauj nelikumīgu rīcību un nenodrošina likumos noteikto pašvaldības funkciju izpildi. Līdz ar likuma pieņemšanu Saeimā Rīgas dome tiktu atlaista un tās vietā tiktu iecelta pagaidu administrācija.

Iepriekšējā Māra Kučinska (ZZS) valdība gan likumprojektu neskatīja. Kučinska pieaicinātie juristi norādīja, ka tas nav pietiekams pamats visas domes atlaišanai, vienlaikus uzsverot, ka Gerhards varot izmantot sev piešķirtās tiesības un atstādināt no amata Rīgas mēru Nilu Ušakovu (S).

Tomēr Gerhards apņēmās likumprojektu uzlabot un atkārtoti iesniegt to valdībai, nevis lemt tikai par Ušakova atlaišanu. To nu jau bijušais pašvaldību ministrs arī izdarīja.

Jau vēstīts, ka jaunais VARAM ministrs Pūce apstiprināja, ka uzdevis ministrijas darbiniekiem sagatavot apkopojumu par visu informāciju, ko Rīgas domei lūgts iesniegt šī sasaukuma laikā. Tāpat viņš lūdzis apkopot visu informāciju, ko dome ministrijai sniegusi saistībā ar procesiem pašvaldības SIA Rīgas satiksmē. «Proti, es gribu saprast, ko arī pati Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija līdz šim ir darījusi un kādu informāciju pieprasījusi, lai pārkāpumus domē novērstu,» sacīja Pūce.

Vienlaikus ministrs lūdzis sagatavot analīzi par domes atlaišanas iespējām, kas balstīta uz Satversmes tiesas tiesneša Jāņa Neimaņa publiski aprakstītajiem kritērijiem. «Viņš ir precīzi aprakstījis, kādi ir tie apstākļi, kuros domi drīkst atlaist, tādēļ gribu saprast, kurus procesus esam vai neesam ievērojuši,» sacīja politiķis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas