Ušakovs: Ja mani atstādinās no amata, tad Rīgas domi varētu vadīt Burovs

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs

Ja vides attīstības un reģionālās aizsardzības ministrs Juris Pūce (AP!) nolems atbrīvot pašreizējo Rīgas mēru Nilu Ušakovu (S) no pilsētas vadītāja pienākumiem, tad mēra krēslā kā nākamais varētu sēdēt pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs (GKR), 29.marta preses konferencē, kurā mērs sniedza skaidrojumus par notiekošo domes darbībā, sacīja pašreizējais pilsētas vadītājs.

Ministrs Juris Pūce bija nosūtījis lūgumu Ušakovam sniegt paskaidrojumus par konstatētajiem pārkāpumiem pēc tam, kad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) tika pabeigta juridiskā pārbaude par Rīgas domes darbu un konstatēta virkne likumu pārkāpumu domes darbībā.

Preses konferencē mērs ministra Pūces vēstuli nosauca par «juridiski vāju un politizētu». Viņš sacīja: «Mēs redzam mēģinājumu atrast formāla rakstura pārkāpumus par procedūru un uz tā pamata pieņemt lēmumus, piemēram, par Rīgas pašvaldības vadītāja atlaišanu.»

Tāpat Ušakovs teica, ka Pūcem «vajadzētu ļoti nopietni pārdomāt savu tālāko rīcību, ņemot vērā visas atbildes, kas sniegtas paskaidrojumā VARAM». Viņš uzsvēra, ka tas būtu «tikai un vienīgi politisks lēmums» atlaist pašreizējo galvaspilsētas vadītāju.

Jau vēstīts, ka VARAM konstatējusi, ka RS kapitāla daļu turētāja pārstāvis Ušakovs nav nodrošinājis RS pamatkapitāla palielināšanu tā, kā to sākotnēji lēmusi Rīgas dome.

Ušakovs varētu būt pārkāpis Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumu, jo nav izdarījis attiecīgus grozījumus RS statūtos, lai kā krietns un rūpīgs saimnieks izvērtētu darījumu slēgšanu, kas pārsniedz noteiktu summu un var izšķiroši ietekmēt kapitālsabiedrības darbību, secināja VARAM.

Ušakovs, iespējams, nav nodrošinājis patstāvīga lēmuma pieņemšanu par RS revidenta apstiprināšanu atbilstoši likumam, kurš nosaka, ka tikai dalībnieku sapulcei ir tiesības pieņemt lēmumus par revidenta ievēlēšanu un atsaukšanu, pauž ministrijā.

Ušakovs kā RS kapitāldaļu turētājs, iespējams, nav ievērojis likumā noteikto, ka dalībnieku sapulce var pieņemt lēmumus tikai tad, ja ir ievērots Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā paredzētā dalībnieku sapulces sasaukšanas kārtība, kā arī nav noskaidrojis Rīgas domes atbildīgo struktūrvienību viedokļus pirms lēmumu pieņemšanas, skaidro VARAM pārstāvji.

Tāpat Ušakovs nav izsniedzis ministrijai RS uzdevumā SIA Ernst & Young Baltic sagatavotā neatkarīgas biznesa pārbaudes ziņojuma kopiju, RS atsevišķu iepirkumu un to rezultātā noslēgto līgumu juridisku izvērtējumu un iespējamo risku analīzes ziņojuma kopiju.

Ministrija ir arī konstatējusi iespējamos pārkāpumus citos ar RS nesaistatītos lēmumos: domes priekšsēdētājs, visticamāk, nav ievērojis labās pārvaldības principu un vairākas likuma Par pašvaldībām normas Rīgas domes darba organizācijā un vadīšanā.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. Ušakova vārdi “Pūcem «vajadzētu ļoti nopietni pārdomāt savu tālāko rīcību”” jau izklausās pēc drauda — krievu stilā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas