bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 14.12.2019 | Vārda dienas: Auseklis, Gaisma

Ušakovs par Rīgas galveno attīstītāju iebīda uzņēmēju ar lielām parādsaistībām

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Rīgas mērs Nils Ušakovs Rīgas pilsētas attīstītāja amatā iecēlis uzņēmēju Uldi Jansonu, kura parādsaistības ir vairāk nekā 230 tūkstoši eiro.

   Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUPēc Rīgas domes amatpersonu Viļņa Štrama un Pētera Stranča apcietināšanas, galvenā Rīgas pilsētas attīstītāja krēslā iesēdās Gvido Princis. Viņš departamenta vadītāja pienākumus pildīja ilgu laiku, taču jaunā Rīgas dome nesteidzās ar viņa apstiprināšanu. Līdz negaidīti pagājušā gada decembrī par Prinča trešo vietnieku kļuva uzņēmējs Uldis Jansons. Pēc dažām nedēļām Princis atkāpās par labu savam vietniekam un nevienam nepazīstamo biznesmeni bez konkursa Rīgas mērs dienu pirms jaunā gada iecēla par vadītāja pienākumu izpildītāju, vēsta TV3 raidījums Nekā Personīga.

Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītājs Uldis Jansons, vaicāts par to, kas viņu uzrunāja darbībai attīstības departamentā, atbild, ka tā bija domes vadība, viņš pazinis Prinča kungu.

Saruna ar Gvido Princi gan atklāj ko citu. Viņš tiešām ir uzrunājis Jansonu kļūt par vietnieku, taču iepriekš viņu nav pazinis. Princis nenosauc personu, kura lika uzaicināt Jansonu, vien dod mājienus uz domes vadības pusi.

Uzņēmējam Uldim Jansonam ir 35 gadi un pēc izglītības viņš ir ekonomists. Viņam nav pieredzes ne pilsētas attīstībā, ne liela kolektīva vadīšanā. Jaunību un rutīnas trūkumu, Rīgas mērs Nils Ušakovs sauc par Jansona galvenajām priekšrocībām.

Jansona privātajam biznesam nav veicies spoži. SIA Linson parters, kas darbojies ar nekustamajiem īpašumiem, šobrīd ir maksātnespēja, citam viņa uzņēmumam, kas tagad pieder ģimenes locekļiem J partners 2009.gadā vispār nav bijuši ieņēmumu. Bet par SIA Meistardarbnīca, kas ražo mēbeles, ziņas par finanšu stāvokli pēdējos gados uzņēmumu reģistram nav sniegtas. Tikmēr jaunajam pilsētas attīstītājam ir lielas kredītsaistības, vairāk nekā 230 tūkstošs eiro. Viņš skaidro, ka ņēmis hipotekāro kredītu.

Par kredītsaistībām Jansons esot solidāri atbildīgs kopā ar savu sievu. Viņa šobrīd nestrādā un audzina bērnu. Ievērojamu uzkrājumu vai dārgu īpašumu Jansona rīcībā nav. Jaunajā darba vietā viņš saņem mēnesī 1 176 latus uz rokas.

Saskaņas centram pašlaik izveidojusies ērta situācija, jo būvniecību Rīgā vairs neuzrauga arhitektūrā un pilsētplānošanā izglītoti un pieredzējuši cilvēki. Par attīstības departamenta vadītāju iecelts ekonomists no ielas ar milzu parādsaistībām, būvvaldes ilggadīgs vadītājs ir smagi slims, bet ar pilsētas arhitektu Jāni Dripi Ušakovs bez paskaidrojumiem nav pagarinājis līgumu, un iespējams šo amatu likvidēs. Neoficiāli izskanējis, ka profesionāļu vidū cienītajam Jānim Dripem bijis jāaiziet, jo viņš pretojies kādai augstceltņu būvei pie Salu tilta.

Raidījumam ir zināms, ka otrdien Ušakovs un Jansons dosies pārstāvēt Rīgu prestižajā nekustamo īpašumu un investīciju izstādē MIPIM, kas tradicionāli notiek Francijas pilsētā Kannās. Piecu dienu komandējumā līdzās mēram, dodas arī viņa ārlietu padomnieks, un ļoti nepieciešamās biroja vadītāja un preses sekretāre.


Pievienot komentāru

  1. dāaa teica:

    Nu kā, vajag taču parādus nomaksāt uz rīdzinieku rēķina.

BK Ventspils Lemberga dēļ varētu būt problēmas ar finansējuma saņemšanu

ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga atrašanās basketbola kluba Ventspils prezidenta amatā varētu būt šķērslis turpmākai finansējuma saņemšanai.

Lembergs aptur savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā

Latvijas Olimpiskās komitejas Individuālais biedrs un Izpildkomitejas loceklis Aivars Lembergs piektdien, 13.decembrī, LOK Valdei paziņojis, ka aptur savu darbību organizācijā.

Domnīca: Pret Krievijas rīcību jācīnās, sodot Facebook, ķerot spiegus un atbalstot pilsonisko pretošanos

Domnīca Eiropas Vērtību centrs drošības politikai ir izstrādājusi vadlīnijas valstu cīņai pret Krievijas centieniem tās ietekmēt. Padomu vidū ir Krievijas spiegu izgaismošana, interneta lieluzņēmumu sodīšana un pilsoniskās pretošanās veicināšana.

ASV noteiktās sankcijas neskars uzņēmumus, kur Lembergam atņemtas kontroles tiesības

ASV noteiktās sankcijas neskars tos uzņēmumus, kuros ar tiesas lēmumu Aivaram Lembergam atņemtas jebkādas kontroles, ietekmes tiesības.

Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdi atstājuši Ralfs Kļaviņš un Edvīns Bērziņš

Darbu Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdē pārtraukuši SIA Rīgas tirdzniecības osta valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš un bijušais Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Igaunijā līdzsvarojas Tallinas reģiona IKP ar valsts vidējo rādītāju

2018.gadā iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju Tallinas reģionā bija 167% no Igaunijas vidējā.

Eurostat: Latvijā mājsaimniecību labklājība pērn bijusi viena no zemākajām ES

Reālais individuālais patēriņš uz vienu iedzīvotāju, kas raksturo mājsaimniecību labklājību, Latvijā pērn bijis viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.

Likvidējot braukšanas atlaides vēl vairākos RMS maršrutos, Rīgas satiksme cer ietaupīt 1,75 miljonus eiro gadā

Likvidējot braukšanas maksas atlaides vēl vairākos SIA Rīgas mikroautobusu satiksme maršrutos, SIA Rīgas satiksme cer ietaupīt aptuveni 1,75 miljonus eiro gadā.

Vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu

Pēdējo dienu laikā vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu, liecina  informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv incidentu analīze.

Ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domi varētu ievēlēt uz pieciem gadiem

Ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka domes atlaišanas gadījumā, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši vairāk nekā 24 mēneši, rīko jaunas vēlēšanas un jauno domi ievēlē uz atlaistās domes pilnvaru termiņu.

ES pagarina sankcijas pret Krievijas nozarēm par Ukrainu

Eiropas Savienība ir paildzinājusi termiņu tās sankcijām pret Krievijas finanšu, enerģētikas un aizsardzības nozari līdz 2020.gada vidum. Maskava šādi tiek sodīta par agresiju, ko izvērsusi pret kaimiņvalsti Ukrainu.

Rīgas un Ventspils ostā vairs nestrādās vietvaru pārstāvji

Rīgas ostas valdē un Ventspils ostas valdē turpmāk būs četri valdes locekļi – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo MK.

CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

«Šo jauninājumu īpaši novērtēts tie Latvijas iedzīvotāji, kas plāno apmeklēt kādu eksotiskāku valsti, jo tieši šajās valstīs ir bijuši gadījumi, kad netika atzītas Latvijā izsniegtās apliecības.»

Kopējie nodokļu parādi Latvijā decembra sākumā – 869,4 miljoni eiro

Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 869,367 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Briti Brexit vēlēšanās izvēlas Džonsona konservatīvos

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās uzvaru ir pieteikusi valdošā Konservatīvā partija. Tās solījums īstenot valsts izstāšanos no Eiropas Savienības tai atnesis drošu vienpartijas vairākumu, liecina nepilnīgi vēlēšanu rezultāti.

Autovadītājiem: Kurzemē apledojuši ceļi

Kurzemē 13.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ES dalībvalstis atbalsta kursu uz klimatneitralitāti 2050.gadā, Polija ne

Eiropas Savienības dalībvalstis, tostarp Latvija, ir atbalstījušas Eiropas Komisijas piedāvāto politisko kursu, kas paredz konkrētu rīcību, lai bloks līdz 2050.gadam kļūtu klimatneitrāls. Polija atteikusies tam piekrist savas akmeņoģļu enerģētikas dēļ.

Eigimu rosina apsūdzēt par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu

KNAB rosina Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu divās lietās pret Rihardu Eigimu par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu un nelikumīgi glabātu šaujamieroča munīciju.

Rīgas domes pagaidu vadību plāno uzticēt VARAM valsts sekretāram Balševicam

Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām varētu būt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā silts laiks un bieži gaidāmi nokrišņi

Laika apstākļus nākamajā nedēļā noteiks ciklonu darbība. Debesis lielākoties klās mākoņi un bieži gaidāmi nokrišņi.

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.

Kariņš izveido darba grupu Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 12.decembrī, izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi satiksmes ministra Tāļa Linkaita vadībā Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!