Ušakovs saglabā Rīgas mēra krēsla vietu

Rīgas domes mēs Nils Ušakovs (S) izturējis kārtējo uzticības balsojumu, viņu atbalstot visiem koalīcijas deputātiem, bet atlaišanu pieprasot mazākumā esošajai opozīcijai.

Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis kriminālprocesu saistībā ar trim pašvaldības SIA Rīgas satiksme veiktajiem iepirkumiem. Kriminālprocesā tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana. Lietā aizturētas septiņas personas, tostarp Rīgas satiksmes bijušais vadītājs Leons Bemhens, kuram kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Tāpat atkāpusies visa Rīgas satiksmes līdzšinējā valde, bet darbu sākusi pagaidu valde, kas grasās pārskatīt uzņēmuma iepirkumus.

BNN arī vēstīja, ka RD opozīcija pirmdien, 17.decembrī, iesniedza priekšlikumu sasaukt RD sēdi, lai lemtu par Ušakova atbrīvošanu no ieņemamā amata. Pieprasījumu atbrīvot Ušakovu no amata parakstījuši deputāti no visām RD opozīcijas partijām.

Arī partiju apvienība Jaunā Vienotība (JV) pēc vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra (VARAM) Kaspara Gerharda iniciatīvas pirmdien, 17.decembrī, uzklausīja viņa redzējumu par situāciju Rīgas domē. JV valdes un frakcijas kopsēdē vienojās atbalstīt VARAM pozīciju par Rīgas domes atlaišanu saistībā ar sistemātiskiem likumpārkāpumiem un korupciju, informē politiskais spēks.

«Mēs jau vairākkārtīgi esam vērsuši gan VARAM, gan sabiedrības uzmanību uz to, ka Rīgas domes vadība Nila Ušakova un Andra Amerika personā ir pieļāvuši, ka Rīgā valda korupcijas sērga. To var izdzīt, atlaižot korupcijas saēsto domi un pēc iespējas ātrāk izsludinot jaunas vēlēšanas Rīgā,» uzsvēra partijas Vienotība valdes loceklis un opozīcijā esošās Vienotības Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis.

«Uzskatām, ka jāatkāpjas ne tikai Amerikam, bet arī Ušakovam. Tandēms, kas deviņus gadus «vada» Rīgas domi, ir izveidojis necaurskatāmu pārvaldību, kuras patiesais nolūks acīmredzami ir bijis slēpt masveidīgu korupciju,» situāciju iepriekš komentēja LA Rīgas domes frakcijas vadītājs Viesturs Zeps.

«VARAM no pagājušā gada ir vērtējusi RD rīcību. Diemžēl pēdējā laikā attiecībā uz Rīgas satiksmi (RS) dome nav veikusi nozīmīgas darbības – lai gan bijuši Valsts kontroles, prokurora brīdinājumi. Izlēmīga rīcība nav sekojusi. Piektdienas balsojumus domē arī neliecina par labu praksi, bet drīzāk par pretdarbību. Sestdien un svētdien ministrijas speciālisti sagatavoja likumprojektu par RD atlaišanu,» sacīja Gerhards.

Tāpat ziņots, ka Rīgas vicemērs Andris Ameriks nolēmis atkāpties no amata, par šādu lēmumu pirmdien, 17.decembrī, paziņojot medijiem sasauktā preses brīfinga laikā. Ameriks saglabās Rīgas domes deputāta mandātu.

Tikmēr Rīgas vicemēra amatā iecelts Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktais kriminālprocess ir saistīts ar trim pašvaldības uzņēmuma RS veiktajiem iepirkumiem, tādējādi izmeklējot amatpersonu kukuļošanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, BNN uzzināja KNAB.

Birojā skaidroja, ka kriminālprocess sākts par RS 2016.gada zemās grīdas tramvaju iepirkumu, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, 2013.gada iepirkumu par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro, kā arī 2013.gadā RS veikto iepirkumu par autobusu piegādi, kura kopējā summa bija 75 808 297 eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas