Uz ANO migrācijas pakta pieņemšanu Marokā pulcējas 150 valstis

Lai atbalstītu Saeimas noraidīto ANO migrācijas paktu, uz konferenci Marokā pirmdien, 10.decembrī, pulcējas politiķi no 159 pasaules valstīm.

Kā ziņo franču ziņu aģentūra AFP, Globālo paktu par drošu, sakārtotu un regulētu migrāciju Apvienoto Nāciju Organizācija izstrādāja 18 mēnešus ilgās starptautiskās sarunās. Konference tā pieņemšanai notiks Marakešas pilsētā 10. un 11.decembrī.

Kaut arī dokumentu atbalsta lielais vairums pasaules valstu, virkne Eiropas zemju, tostarp Latvija, Austrija, Čehija, Polija, Slovākija un Ungārija, kā arī Amerikas Savienotās Valstis un Austrālija ir atteikušās to atbalstīt.

Dienu pirms konferences ANO īpašā pārstāve migrācijas jautājumos Luīze Abora (Louise Arbour) paudusi skepsi par šo valstu noraidošo attieksmi, uzsverot, ka dokuments nav juridiski saistošs.

«Ir pārsteidzoši, ka ir bijis tik daudz dezinformācijas par to, kas ir šis pakts un kas ir minēts tā tekstā. Dokuments neievieš tiesības migrēt [no vienas valsts uz citu – BNN]. Tas neliek valstīm nekādi rīkoties,» tā ANO īpašā pārstāve migrācijas jautājumos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas