Uz ārkārtējās situācijas laiku Latvijas–Baltkrievijas pierobežā neizsniegs speciālās caurlaides

Valsts robežsardze uz ārkārtējās situācijas laiku Latvijas–Baltkrievijas pierobežā neizsniegs speciālās pierobežas joslas caurlaides, ziņo robežsardze.

Valsts robežsardze arī aicina tos iedzīvotājus, kuriem ir izsniegtas speciālās pierobežas joslas caurlaides, bez pamatota iemesla neuzturēties Latvijas–Baltkrievijas pierobežas joslā, kamēr ir izsludināta ārkārtējā situācija.

Robežsardze atgādina, ka gar ārējo Latvijas sauszemes robežu ir noteikta ne vairāk kā divu kilometru plata pierobežas josla. Lai uzturētos pierobežas joslā gar Latvijas robežu ar Krieviju un Baltkrieviju, personām no 15 gadu vecuma ir nepieciešama robežsardzes izsniegta speciālā caurlaide.

Lasiet arī: Kariņš: Latvijai un ES jāparāda Baltkrievijai, ka migrantu sūtīšana pāri robežai ir neauglīga

Jau ziņots, ka valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas–Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, 10.augustā nolēma izsludināt ārkārtējā situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpils pilsētā.

Ar rīkojumu Valsts robežsardzei dotas tiesības pielietot fizisku spēku un speciālos līdzekļus, lai persona nekavējoties atgrieztos valstī, no kuras tā nelikumīgi šķērsojusi valsts robežu.

Teritorijā, kurā izsludināta ārkārtējā situācija, robežsardzes struktūrvienībās un citās iestādēs netiks pieņemti personu iesniegumi par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Valdības lēmums arī paredz Nacionāliem bruņotiem spēkiem un Valsts policijai sniegt palīdzību robežsardzei Latvijas–Baltkrievijas robežas robežuzraudzības nodrošināšanā, lai nepieļautu robežas nelikumīgu šķērsošanu.

Otrdien par Latvijas–Baltkrievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturētas 77 personas.

Savukārt aizvadītajā naktī, kad stājās spēkā rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, robežsardze novērsusi 56 personu mēģinājumus nokļūt Latvijā.

Kopumā laikā no 6.augusta līdz 10.augustam par Latvijas–Baltkrievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturētas 295 personas. Kopumā šogad par šīs robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturētas 355 personas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas