Uz darbu ar velosipēdu brauc vairāki tūkstoši rīdzinieku

Darbadienu rītos laikā no 8 līdz 9 Vanšu tiltu šķērso vidēji 6,6 riteņbraucēji minūtē (2008.gadā bija tikai 1,5), Gaisa tiltu – 5,2, Akmens tiltu – 3 velosipēdisti minūtē. Tā konstatēts Latvijas Riteņbraucēju apvienības un vortāla Veloriga.lv kopīgi rīkotajā velosipēdistu skaitīšanā 29.jūnija rītā.

Kopumā saskaitīti 1 377 uz darbu braucošie riteņbraucēji. Ņemot vērā, ka riteņbraucēji uz darbu brauc arī pa citām ielām, pēc Latvijas Riteņbraucēju apvienības (LATRIT) un vortāla Veloriga.lv aplēsēm kopīgais uz darbu ar velosipēdu braucošo skaits Rīgā varētu būt vairāki tūkstoši.

«Mērķis bija apzināt uz darbu braucošo velosipēdistu skaita izmaiņas kopš iepriekšējām skaitīšanas reizēm 2008. un 2009.gadā. Ir vasara, skolās ir brīvlaiks, rīta agrumā ar riteni reti kāds brauc tik vizināšanās dēļ. Līdz ar to varam diezgan precīzi fiksēt kā mainījusies velosipēda kā ikdienas transporta popularitāte,» stāsta Veloriga.lv veidotājs Romāns Meļņiks.

«Mainās riteņbraukšanas tendences. Vairāk sāk pārvietoties dāmas. Svārkos, eleganti ģērbušās ar cēliem sieviešu riteņiem, tādējādi nomainot kalnu velosipēdu tradīcijas un parādot to, ka velosipēds ir nevis radīts sportam, bet tas ir ikdienišķs transporta līdzeklis līdzīgi kā automašīna vai trolejbuss,» norāda LATRIT valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks.

Salīdzinot 2012.gada 29.jūnijā iegūtos datus par Vanšu tilta šķērsošanu ar 2008. un 2009.gada vasarā veiktajiem mērījumiem, redzams – ar velosipēdu uz darbu braucošo skaits ir būtiski pieaudzis. Taču lielākais «bums» bijis tieši 2009.gadā, kad sākās ekonomiskā krīze un daudzi ceļā uz darbu automašīnas vietā sāka izmantot velosipēdu.

Ref: 104.000.103.2072

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas