Uz izolācijas laiku apturēs sertifikātu darbību ar Covid-19 saslimušām vakcinētām personām

Pret Covid-19 vakcinētajām personām saslimstot ar šo slimību, uz obligātās izolācijas laiku tiks apturēta šo personu Covid-19 sertifikāta darbība, paredz otrdien, 24.augustā, valdībā apstiprinātie noteikumu grozījumi.

Kā skaidro Veselības ministrijā, kaut gan personām, kas vakcinētas pret Covid-19, inficēšanās ar SARS-CoV-2 norit ļoti vieglā formā, bieži bez slimības pazīmēm, cilvēki ir infekciozi daudz īsāku brīdi un arī izdala mazāku vīrusa koncentrāciju nekā nevakcinētas personas, tomēr arī vakcinētām personām inficēšanās gadījumā ir jāievēro obligātā izolācija, kuras laikā nedrīkst apmeklēt sabiedriskas vietas un veidot ciešus kontaktus ar citiem cilvēkiem.

Lasiet arī: Ar Covid-19 saslimušie Baltijā. Latvijā – 169, Lietuvā – 600, Igaunijā – 375

Pret Covid-19 vakcinēta persona var izmantot vakcinācijas sertifikātu un, to uzrādot, var brīvi, bez ierobežojumiem un neveicot Covid-19 testu apmeklēt sabiedriskas vietas vai izmantot pakalpojumus. Tādējādi šobrīd noteikumi neparedz sertifikāta darbības apturēšanu uz laiku, ja vakcinēts cilvēks tomēr ir inficējies ar SARS-CoV-2.

Līdz ar to tiek veiktas izmaiņas, kas paredz šādā gadījumā apturēt vakcinācijas sertifikāta darbību uz obligātās izolācijas laiku – 11 dienām pēc inficēšanās apstiprināšanas. Proti, tiek noteikts, ka līdz 11.dienai kopš parauga ņemšanas datuma pirmā pozitīvā testa gadījumā, ar kuru laboratoriski tika apstiprināta Covid-19 infekcija, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, tiek apturēts vakcinācijas sertifikāts.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas