Uz kurām valstīm no Latvijas visvairāk sūtīti sveicieni Jaungada naktī?

Vecgada vakarā Latvijas iedzīvotāji aktīvi izmantojuši mobilos sakarus, lai apsveiktu ārvalstīs dzīvojošos draugus un tuviniekus, jo zvanu skaits palielinājās aptuveni četras reizes (300%), salīdzinot ar parastu ikdienas vakaru. Visvairāk zvanīts uz Lielbritāniju, Vāciju un Krieviju, liecina mobilo sakaru operatora Tele2 apkopotie dati.

TOP 10 valstis, uz kurām zvanīts Vecgada vakarā, ir Lielbritānija, Vācija, Krievija, Lietuva, Īrija, Norvēģija, Nīderlande, Zviedrija, Igaunija un Baltkrievija.

Pirmajās trīs valstīs dzīvojošie saņēmuši aptuveni 55% no visiem Tele2 mobilajā tīklā reģistrētajiem izejošajiem zvaniem uz ārvalstīm, informē operators.

«Lai arī pēdējos gados, it īpaši aizvadītajā gadā (+60%), strauji palielinājies datu patēriņš viedtālruņos, Vecgada vakarā vēl joprojām dzīva ir tradīcija piezvanīt saviem tuviniekiem un draugiem, lai novēlētu laimīgu Jauno gadu, par ko liecina strauji pieaugošais zvanu skaits. Vienlaikus ir arī redzams, ka ap pusnakti būtiski palielinās arī augšupielādēto datu jeb nosūtīto foto un video daudzums,» stāsta Tele2 komercdirektors Raivo Rosts.

Viņš arī norāda: «Kopumā, aplūkojot mobilo datu patēriņu telefonos svētku brīvdienu laikā no 24.decembra līdz 3.janvārim, interneta lietošana telefonos saglabājās nemainīgi augstā līmenī. Mobilo datu patēriņa rekords tika uzstādīts 1. un 2.janvārī, kad svinības bija beigušās un cilvēki sāka atgriezties ikdienas ritmā.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas