Uz laiku atstādina no amata Rīgas pilsētas izpilddirektoru Juri Radzeviču

Juris Radzevičs

Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics no amata atstādinājis pilsētas izpilddirektoru Juri Radzeviču (GKR).

Radzevičs ir atstādināts no amata uz laiku, kamēr notiks izpilddirektora darba pārkāpuma izvērtējums, norāda pagaidu administrācijas vadītājs.

Izpilddirektora amata pienākumus tikmēr pildīs Iveta Zalpētere, kurai ir plaša pieredze kapitālsabiedrību uzraudzībā un pārstāvībā, iepriekš strādājot par padomes priekšsēdētāju AS Ventas osta, valsts sekretāri kādreizējā Bērnu un ģimenes lietu ministrijā, kā arī par valsts sekretāri Tieslietu ministrijā un citur, informē domē.

Atstādināšanas iemesls esot «bezatbildīgs darbs ārkārtējas situācijas laikā», veicot Rīgas pilsētas izpilddirektora un Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību kapitāldaļu turētāja pienākumus.

Kā skaidroja administrācijas pārstāve Jana Jentkus, ārkārtējās situācijas laikā Radzevičs neesot pienācīgi pildījis Rīgas domes Rīgas sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijas lēmumus, kā arī komisijas nolikumā noteikto.

Viens no atstādināšanas iemesliem esot Radzeviča kā SIA Rīgas satiksme kapitāldaļu turētāja lēmums par sabiedriskā transporta reisu samazināšanu COVID-19 epidēmijas laikā.

«Rīgā atrodas stratēģiskā infrastruktūra un dzīvo lielākais un blīvākais iedzīvotāju skaits. Šajos apstākļos pilsētas izpilddirektoram ir jāspēj koordinēt pašvaldības kapitālsabiedrību darbs, īpaši jau tādēļ, ka daudzām no tām ir noteicoša nozīmē šajā epidemioloģiskajā situācijā. Pārdomāts sabiedriskā transporta grafiks un blīvums, atbildīgs un ātrs sociālo dienestu un lielākās pilsētas namu pārvaldes darbs, koordinēšanās ar atbildīgajām valsts institūcijām. Šāds darbs tiek sagaidīts no izpilddirektora patlaban – proaktīvs, nevis reaģējošs,» norāda Balševics.

Tāpat esot konstatētas nepilnības pašvaldības nolikumā noteikto pienākumu izpildē, kā arī kapitālsabiedrību daļu turētāja pārstāvja pienākumu izpildē.

Pagaidu administrācija nekavējoties izveidos izvērtējuma komisiju ar vairākiem pieaicinātiem ārējiem ekspertiem, lai objektīvi izvērtētu Radzeviča līdzšinējo darbu, norādīja Jentkus.

Radzevičs par Rīgas pilsētas izpilddirektoru kļuva 2009.gadā.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas