Uz Latvijas valsts robežas aizturēts meklēšanā esošs Latvijas pilsonis

Valsts robežsardzes amatpersonas, piektdien, 30.novembrī, uz ārējām robežām konstatēja 11 robežpārkāpējus, tajā skaitā aizturēts viens meklēšanā esošs Latvijas pilsonis, BNN informēja Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Jolanta Babiško.

Lidostas Rīga robežkontroles punktā konstatēts viens uz Londonu izceļojošs Latvijas pilsonis, kurš atrodas policijas meklēšanā. 1992.gadā dzimušais vīrietis aizturēts un nodots Valsts policijas amatpersonām.

Lidostas Rīga robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Armēnijas pilsonim, jo ārzemnieks nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Lidostas Rīga robežkontroles punktā konstatēts viens Ukrainas un viens Gruzijas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, pārsniegts bezvīzu režīma noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Lietvedība Ukrainas pilsoņa administratīvā pārkāpuma lietā netika uzsākta, pārējās personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti četrām personām – trim Igaunijas un vienam Lietuvas pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības deviņas personas – divas Ukrainas, divas Lietuvas, divas Latvijas, viena Krievijas, viena Maķedonijas un viena Igaunijas.

Sestdien, 1.decembrī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 30 likumpārkāpējus.

Uz ārējām robežām konstatēti 14 robežpārkāpēji, tajā skaitā konstatēts viens Krievijas pilsonis ar viltotiem dokumentiem. Terehovas robežkontroles punktā par viltotas Krievijas transportlīdzekļa reģistrācijas apliecības izmantošanu aizturēts no Latvijas ar automašīnu izceļojošs Krievijas pilsonis. Persona saukta pie administratīvās atbildības.

Pāternieku, Terehovas un lidostas Rīga robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta trim Ukrainas un vienam Kirgizstānas pilsonim, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus, kā arī viņiem nebija pietiekamu iztikas līdzekļu Šengenas zonas valstu apmeklējumam, un vienam Moldovas pilsonim, jo ārzemniekam ir spēkā liegums ieceļot un uzturēties Šengenas zonas valstu teritorijā. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Terehovas un lidostas Rīga robežkontroles punktā konstatēts viens Krievijas un viens Moldovas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti sešām personām – trim Lietuvas, divām Igaunijas un vienai Krievijas.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības desmit personas – trīs Igaunijas, divas Latvijas, divas Baltkrievijas, vienu Krievijas, vienu Moldovas un vienu Lietuvas pilsoni.

Svētdien, 2.decembrī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 28 likumpārkāpējus.

Uz ārējām robežām konstatēti 14 robežpārkāpēji, tajā skaitā konstatēts viens Lietuvas pilsonis ar viltotiem dokumentiem. Rīgas pasažieru ostā, veicot autotransporta un pasažieru profilēšanu, konstatēts viens ar prāmi no Stokholmas ieceļojošs Lietuvas pilsonis, kurš uzrādīja viltotu Lietuvas autovadītāja apliecību. Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts kriminālprocess. Vīrietis aizturēts un nodots Valsts policijas amatpersonām.

Silenes robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Baltkrievijas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīga ceļošanas dokumenta. Persona atgriezta uz izceļošanas valsti.

Pāternieku un lidostas Rīga robežkontroles punktā konstatēti divi Ukrainas un divi Baltkrievijas pilsoņi, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks, pārsniegts bezvīzu režīma noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Lietvedība vienam Ukrainas un vienam Baltkrievijas pilsoņa administratīvā pārkāpuma lietās netika uzsākta, pārējās personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Lidostas Rīga robežkontroles punktā konstatēta 1 nepilngadīga Latvijas pilsone, kurai nebija vismaz viena vecāka notariāli apliecinātas piekrišanas bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts. Personai liegta izceļošana no valsts.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti četrām personām – divām Lietuvas, vienai Serbijas un vienai Kirgizstānas.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības desmit personas – četras Krievijas, trīs Baltkrievijas, viena Ukrainas, viena Serbijas un viena Latvijas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas