Uz Latviju pārvestais ukraiņu protestētājs: Tas bija mērķtiecīgs šāviens

Ukrainas protestos cietušais Vladimirs Šumeiko, kurš šobrīd ārstējas Rīgas Stradiņa slimnīcā, ir pārliecināts, ka uz viņu šāva milicijas pārstāvji, un tagad vīrietim ir smagi traumēta viena acs.

Ārsti atturas prognozēt, cik ilgi ukrainim vajadzēs uzturēties Latvijā, tikmēr vīrietis pēc ārstēšanās plāno atgriezties mājās.

«Par braucienu uz Latviju paziņoja dienu pirms izlidošanas. Teica – pako mantas, lidosi ārstēties,» intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Panorāma stāsta Šumeiko. Viņš kopā ar daudziem simtiem domubiedru protestējis Kijevas ielās un pirms trim nedēļām guvis smagu acs traumu.

Vīrietis atceras, ka gāja pa ielu ar Ukrainas karogu, kad viņam tika iešauts acī. Šumeiko ir pārliecināts – šāvusi milicijas specvienība.

«19 janvārī sākās tā sauktā kara darbība Gruševska ielā, kopš tā brīža mēs bijām tur. Bet 22. janvārī, kad biju netālu no viesnīcas Dnipro, guvu snaipera lodes ievainojumu. Tas bija šāviens, nevis sprādziens. Tas bija tiešs, mērķtiecīgs šāviens, – cik reižu es pats esmu redzējis, ka [Ukrainas specvienība] Berkut mērķtiecīgi šauj uz jauniešiem. Manā gadījumā tā bija gumijas lode, kas lidoja no Berkut barikāžu puses,» stāsta Šumeiko.

34 gadus vecais vīrietis neslēpj – viņš ir opozīcijas partijas Batkovšina reģionālās nodaļas biedrs, taču uzreiz piebilst – Ukrainas neatkarības laukumā stāv arī daudzi ar politiku nesaistīti cilvēki. «Maidanā kūsā dzīve. Tas viss, ko stāsta, ka tur ir juceklis, ka daudz dzērāju, tā nav taisnība. Tur ir viss tīrāk, tur ir kārtīgi cilvēki. Par naudu tur neviens nestāv. Un tā nav taisnība, ka cilvēkiem it kā maksā amerikāņi. Visi cilvēki ir atbraukuši pēc savas sirdsapziņas. Cilvēki jūt, ka viņiem tur ir jābūt, un viņi tur ir,» norāda Šumeiko. Viņš piebilst: «Draugi tur palika. Viņi stāvēs līdz galam, kamēr mūsu cienījamais, pēdiņās, prezidents neatkāpsies.»

Ukrainis uzsver, ka atšķirībā no tiem cietušajiem, kuri patlaban ārstējas Viļņā, viņam nebija nekādu grūtību aizbraukt uz Latviju. Gan vīzas piešķiršana, gan robežas šķērsošana notika bez starpgadījumiem. Vīrietis plāno ārstēties Latvijā tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.

«Pacients ir ieguvis smagu acs traumu, un viņam jau ir veiktas divas operācijas Kijevā. Viņš ar šo aci redz apmēram pus metru attāluma, ja viņam nebūtu otras acs, viņš patstāvīgi nevarētu aiziet uz tualeti,» norādīja Oftalmoloģijas katedras un klīnikas vadītāja Guna Laganovska.

Profesore apstiprina, ka trauma ir gūta, iespējams, no šāviena vai sitiena. Vladimirs ir pirmais Ukrainas protestos cietušais, kurš ārstējas Latvijā. Gan Ārlietu ministrijas, gan Stradiņa slimnīcas pārstāvji apliecina, ka tuvākajā laikā Rīgā ir gaidāmi vēl vairāki cietušie.

Iepriekš oficiāli tika ziņots, ka Latvija varētu sniegt palīdzību līdz desmit cietušām personām, un tas valstij izmaksātu līdz 25 000 eiro.

102.000.102.6609

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas