Uz pieciem gadiem iecelta Dziesmu un deju svētku padome

Ministru kabineta sēdē otrdien, 30.aprīlī, valdība apstiprinājusi Dziesmu un deju svētku padomes sastāvu, kurā darbosies valsts, pašvaldību, kultūras organizāciju, nevalstisko organizāciju pārstāvji un kultūras nozaru eksperti. Dziesmu un deju svētku padomes sastāvu saskaņā ar Dziesmu un deju svētku likumu apstiprina uz pieciem gadiem, tās locekļi padomē darbojas bez atlīdzības, informē Kultūras ministrijā.

Jauno padomi veido kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP), finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas pārstāve, deputāte Inguna Rībena (VL-TB/LNNK), Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR), Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis (ZZS), Valsts prezidenta kancelejas vadītāja vietniece Egita Kazeka un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.

Tāpat padomes sastāvā konkursa kārtībā izvēlēti Dziesmu un deju svētku procesā iesaistīto nozaru eksperti, kā arī nevalstisko organizāciju un kultūras centru virzītie pretendenti – koru mūzikas pārstāvji Mārtiņš Klišāns un Romāns Vanags, deju nozares pārstāves Santa Laurinoviča un Zanda Mūrniece, pūtēju orķestru nozares pārstāvis Jānis Puriņš, tautas lietišķās mākslas nozares pārstāve Ilze Rimicāne, tautas mūzikas nozares pārstāve Iveta Tauriņa, tradicionālās kultūras nozares pārstāve Māra Mellēna, profesionālās mūzikas pārstāvis Jēkabs Jančevskis, pašvaldību kultūras centru pārstāvis Toms Upners, nevalstisko organizāciju pārstāve Mārīte Puriņa un Pasaules Brīvo latviešu apvienības pārstāve Lilija Zobens.

Pirmo jaunās padomes sēdi Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku rīkotājs – Latvijas Nacionālais kultūras centrs – sasauks šī gada 30 maijā.

Dziesmu un deju svētku padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir pārraudzīt Dziesmu un deju tradīcijas saglabāšanu un attīstību. Padomes uzdevumi ir noteikti Dziesmu un deju svētku likumā, tās darbību organizatoriski un materiāltehniski nodrošina Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas