Uz Polijas-Baltkrievijas robežas ievainoti deviņi poļu drošībnieki

Uz Polijas-Baltkrievijas robežas, kur turpinās pretstāve starp vairākiem tūkstošiem migrantu un lielu skaitu Polijas drošības struktūru darbinieku, migranti apmētājuši poļu pusi ar akmeņiem, ievainojot deviņus cilvēkus, vēsta Polijas valsts raidorganizācija Polskie Radio.

Sadursme pāri valstu un arī ES robežai notikusi otrdien, 17.novembrī, pie Kužnicas robežšķērsošanas punkta, kur Baltkrievijas robežsardze ļāvusi migrantiem netraucēti darboties robežšķērsošanas punkta savā pusē. Viens poļu drošības dienestu darbinieks no robežas aizvests uz slimnīcu aizdomās par galvaskausa lūzumu, paziņojušas poļu amatpersonas. Lai arī policisti bijuši apgādāti ar vairogiem, ķiverēm un drošības vestēm un aizsargiem, dažādas pakāpes ievainojumus guvušas vēl seši policisti, viens karavīrs un viena robežsardzes darbiniece.

Lasiet arī: Irāka sāks savu pilsoņu repatriāciju no Baltkrievijas

«Uzbrucēji lielākoties bija jauni, agresīvi noskaņoti vīrieši,» paziņojusi Polijas Aizsardzības ministrija. Ministrijas preses pārstāvji mikroemuāru vietnē Twitter otrdien arī vainojuši Baltkrievu drošības struktūru darbiniekus mēģinājumos uz robežas «sabojāt žogu un piespiest 11 migrantus iekļūt Polijā».

Polijas puse nav palikusi atbildi parādā un pāri robežai centusies izklīdināt cilvēkus ar ūdens šaltīm no ūdens lielgabala un asaru gāzi.

BNN jau vēstīja, ka Polijas, Baltijas un ES amatpersonas ir vērtējušas, ka Baltkrievijā valdošais režīms ir atbildīgs par robežpārkāpumu viļņa veicināšanu, saucot to par hibrīdagresiju. Aleksandrs Lukašenko Minskā savukārt ir vairākkārt noliedzis, ka būtu iesaistīts migrācijas plūsmas organizēšanā un Tuvo Austrumu valstu iedzīvotāju maldināšanā, ka caur Baltkrieviju iespējams viegli iekļūt ES.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas