Uz Polijas-Baltkrievijas robežas miris septītais migrants

Polijā pie robežas ar Baltkrieviju atrastas kāda sīrieša mirstīgās atliekas. Šis ir jau septītais cilvēks, kurš kopš aizvadītās vasaras miris pēc Baltkrievijas-ES robežas šķērsošanas. Tikmēr Polijai pārmet starptautisko tiesību pārkāpšanu veidā, kā tā liedz robežpārkāpējiem iekļūt valstī, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Poļu policija ziņo, ka no helikoptera kādā laukā pamanīts vīrieša līķis. Pēc viņa dokumentu pārbaudes kārtībsargi secinājuši, ka mirušais ir 24 gadus vecs Sīrijas pilsonis, kurš, spriežot pēc zīmoga uz vīzas, pirmoreiz Baltkrievijā ieradies septembra vidū.

Uz Baltkrievijas-ES dalībvalstu robežām turpinās migrācijas krīze ar lielu skaitu robežpārkāpēju no Irākas, Irānas, Sīrijas, Afganistānas un Āfrikas valstīm. Kopš krīzes sākuma Polija uz tās aptuveni 416 kilometrus garo robežu ar Baltkrieviju nosūtījusi vairākus tūkstošus karavīru, uzcēlusi dzeloņdrāšu žogu un izsludinājusi ārkārtas situāciju, liedzot robežai piekļūt cilvēkiem, kuri nedzīvo pierobežā, ieskaitot žurnālistus, humānās palīdzības sniedzējus un ārvalstu novērotājus. Ceturtdien, 14.oktobrī, Polijas parlamenta apakšpalāta atbalstījusi ieceri gar robežu celt mūri par 350 miljoniem eiro.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā: Robežas žogam paredz 102 milj. eiro, reformēs azartspēles, prezidents atstādina tiesnesi

Tikmēr poļu un ārvalstu humānās palīdzības organizācijas asi nopēlušas Polijas valdību, saskatot migrantu nelikumīgu atspiešanu atpakaļ. Organizācijas arī kritizējušas Varšavu, ka atsevišķos gadījumos poļu varastiestēdes nav pildījušas tādus humānās palīdzības pienākumus kā pienācīgas pārtikas, pajumtes un minimālas medicīniskās palīdzības sniegšana.

Polijas iestādes savukārt skaidrojušas, ka aizstāv ne tikai savu, bet visas ES robežu. Mēģinājumi patvaļīgi iekļūt valstī no Baltkrievijas pieņemoties spēkā un pēdējās nedēļās pārsnieguši 500 robežpārkāpumus dienā, tā, citējot Polijas varasiestādes, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas