Uz pusgadu aizliedz Rossija RTR retranslāciju un izplatīšanu Latvijā

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien, 7.aprīlī, nolēma uz sešiem mēnešiem Latvijas teritorijā aizliegt retranslēt un izplatīt TV programmu Rossija RTR, informē NEPLP pārstāvji.

Padome 2015.gada laikā atkārtoti konstatēja rupjus pārkāpumus televīzijas kanāla Rossija RTR pārraidītajos raidījumos, kuros pārkāpts gan Latvijas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums (EPLL), gan arī Eiropas Savienības (ES) Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīva.

Jau iepriekš izskanēja, ka NEPLP konstatējusi nopietnus pārkāpumus Krievijas telekanāla RTR Planeta saturā un šī iemesla dēļ gatavojas ierobežot tās translāciju Latvijā. Padomes priekšsēdētāja Aija Dulevska TV3 ziņām norādīja, ka par to informēta arī Eiropas Komisija (EK), un tiek pieļauts, ka nāksies domāt par «kardinālu risinājumu». Ja EK lēmums būs pozitīvs, Latvijas teritorijā kanāla pārraide varētu tikt slēgta.

NEPLP 2014.gadā pieņēma lēmumu uz trim mēnešiem ierobežot TV kanāla Rossija RTR retranslāciju Latvijā, jo programmas ziņu un citos raidījumos konstatēta kara propaganda, kas pārkāpj Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu. Šāda informācija programmā Rossija RTR tikusi atspoguļota regulāri.

Minētais NEPLP lēmums stājās spēkā 2014.gada 8.aprīlī, bet no tā paša gada 8.jūlija to atkal ļāva retranslēt.

Ref: 102.000.102.12371

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. jums tur laikam nav ko darīt,pats labakais kanals visa kanalu saraksta,atjedzaties un sledziet tas visas bezdzeluskas par kuram mes naudu maksajam par velti tas vienkarsi ir soks prieks mums.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas