Uz Ungārijas parlamenta vēlēšanām jāsūta EDSO novērotāji, uzskata eiroparlamentārieši

Šopavasar gaidāmās Ungārijas parlamenta vēlēšanas būtu pastiprināti jānovēro Eiropas novērotājiem, tā, saskatot apdraudējumu demokrātijai, kāda tā ir spurainajā ES dalībvalstī, aicinājuši daļa Eiropas Parlamenta deputātu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Plašu politisko spektru pārstāvošs Eiropas Parlamenta deputātu kopums nosūtījis vēstuli Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Demokrātisko institūciju un cilvēktiesību birojam (DICB) saistībā ar Ungārijā 3.aprīlī gaidāmām parlamenta vēlēšanām.

«Esam no piecām politiskajām grupām un no 19 dažādām valstīm, taču mums visiem ir kopīgas bažas, ka vēlēšanas var netikt sarīkotas atbilstoši augstākajiem demokrātijas standartiem,» teikts deputātu vēstulē, kas nosūtīta Varšavā strādājošā biroja direktoram. DICB ir sācis vērtēt, kādas ir tā vajadzības, lai nosūtītu novērotāju grupu uz Ungāriju.

Lasiet arī: Čehijā pēc apzinātas inficēšanās ar kovidu mirusi folka dziedātāja

Pēc 2018.gada Ungārijas parlamenta vēlēšanām, kur divas trešdaļas no likumdevēju vietām ieguva valdošā, labēji populistiskā partija Fidesz, EDSO novērotāji nāca klajā ar skarbu paziņojumu, ka priekšvēlēšanu kampaņa bijusi naidīga un ksenofobiska. EDSO novērotāju vērtējumā, tā laika priekšvēlēšanu kampaņā bijušas ierobežotas iespējas padziļinātām deputātu kanditātu debatēm, sabiedriskā televīzija skaidri paudusi atbalstu valdošai koalīcijai un valdība izmantojusi sabiedriskā sektora līdzekļus, lai nosvērtu «spēles laukumu» sev par labu.

Eiropas Parlamenta deputātu vēstuli nav parakstījuši visu politisko grupu pārstāvji, vēsta The Guardian

Fidesz līderis ir ilggadējais Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns (Viktor Orbán), kura rīcība sava politiskā spēka ietekmes nostiprināšanā ne reizi vien raisījusi neizpratni un nosodījumu ES Rietumeiropas dalībvalstu politiķu vidū.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas