bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 20.09.2018 | Vārda dienas: Marianna, Ginters, Guntra
LatviaLatvija

Uz VARAM pretendē Lemberga aizstāvis cīņā pret viņa atstādināšanu no mēra amata

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Artis Stucka

Kopš Valsts prezidents Andris Bērziņš oficiāli aicinājis pašreizējo zemkopības ministri Laimdotu Straujumu vadīt jauno valdību, partijas aktīvi sākušas diskutēt par ministriju sadali.

Straujuma norādījusi uz trīs ministriju blokiem: resursus turošās, resursus tērējošās un «spēka un dailes» ministrijas. Katram no koalīcijas partneriem būtu jāņem pārziņā trīs ministrijas – pa vienai no katra bloka. Vienotībai gan varētu būt vairāk, jo tai ir premjers un Finanšu ministrija portfelis, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju interneta ziņu portāls.

Pašlaik visvairāk neskaidrību ir par Ekonomikas ministriju, jo uz to pretendē gan Nacionālā apvienība (NA), kura šis amatam varētu virzīt tur reiz jau bijušo Kasparu Gerhardu, gan Reformu partija (RP), kura vēlas, lai darbu turpinātu pašreizējais ministrs Daniels Pavļuts.

Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS) pagaidām ir skaidrība par diviem ministriem, ko tā varētu virzīt. ZZS vēlas vadīt Zemkopības ministriju, to uzticot Jānim Dūklavam, bet Kārli Seržantu virzot iekšlietu ministra amatam.

Savukārt risināt jautājumu ar VARAM deleģēts Zaļajai partijai. Zaļās partijas pretendents uz VARAM Artis Stucka nenoliedz, ka vēlētos vadīt šo ministriju. Tomēr viņš varētu būt pretrunīgi vērtēts, jo vēl nesen viņš pārstāvēja Aivaru Lembergu administratīvajā tiesā, kad iepriekšējais VARAM ministrs Edmunds Sprūdžs izdeva rīkojumu par Lemberga atstādināšanu no Ventspils domes priekšsēdētāja amata pienākumiem. Netiek gan izslēgts, ka Zaļā partija varētu virzīt kādu citu kandidātu.

Reformu partija atzīst, ka Ekonomikas ministrija joprojām ir tās interešu lokā. «Nevienu mirkli neesmu slēpis to, ka mūsu partijai ir ļoti būtiska Ekonomikas ministrija. Ņemot vērā divu gadu laikā paveikto un iesākto darbu, kas likumprojektu veidā šobrīd atrodas Saeimā, mēs vēlētos lai atlikušo 9-10 mēnešu laikā tie likumprojekti pārtaptu par likumiem. Šeit ir runa gan par kapitālsabiedrību likumu, gan par gāzes tirgus liberalizāciju,» norāda RP vadītājs Edmunds Demiters. Viņš arī pozitīvi vērtē Daniela Pavļuta līdzšinējo darbu.

Demiters gan uzsver, ka arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ir strādājuši labi un viņiem būtu darbs jāturpina. RP nepretendē uz VARAM vadību, taču uzskata, ka to varētu paveikt Einārs Cilinskis (NA).

Lielākās neskaidrības šobrīd ir par to, kā sabalansēt dažādo bloku ministrijas katrai partijai. Gaidāms, ka trešdien partijas par to runās valdības veidošanas konsultatīvā sanāksmē, kur tās varētu nākt ar konkrētākiem priekšlikumiem.

Jau vēstīts, ka veidu, kā lielveikala jumta iebrukšanu pārvērst «politiskā jumta» sabrukšanā atradis un nav laidis garām smagos noziegumos apsūdzētais Ventspils mērs Aivars Lembergs. Ceturtdienas, 21.novembra, vakarā iebruka lielveikala Maxima jumts Rīgas mikrorajonā Zolitūdē, bet jau piektdien, 22.novembrī, Ventspils pilsētas domes sēdē pēkšņi nepiedalījās ne Lembergs, ne arī viņa vietnieki Jānis Vītoliņš un Guntis Blumbergs, kas it kā aizbraukuši uz Rīgu.

Lai arī jaunajam Ministru kabinetam būs visai īss mūžs – tikai līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām, gāzt valdību jau tagad bijusi vitāla nepieciešamība. Kuluāros runā, ka Lembergam arvien vairāk sāk aptrūkties finanšu līdzekļu, kas tiek izlietoti politiķu «barošanai», PR kampaņas veidošanai un Ventspilī sabūvētās infrastruktūras uzturēšanai. Turklāt viņam uz papēžiem neatlaidīgi min tiesībsargājošās instances.

Ventspils politiskajai virtuvei tuvu stāvošas personas portālam BNN norāda, ka Lembergam ir svarīgi, lai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), būtu viņa pārraudzībā, jo, iegūstot savā kontrolē VARAM, viņam būtu iespēja apturēt vēršanos pret apsūdzētu personu atrašanos valsts pārvaldē. Turklāt stresu Lembergam varētu radīt arī apstāklis, ka bijušais VARAM saimnieks Edmunds Sprūdžs ir pārsūdzējis Liepājas tiesas lēmumu lietā par Lemberga atstādināšanu no amata, un pastāv varbūtība, ka nākamās instances lēmums Ventspils baronam būs nelabvēlīgs.

102.000.102.6274


Pievienot komentāru

 1. bezspēcība teica:

  prātam neaptverami, kā viens cilvēks spēj kontrolēt valstī teju visu :(

 2. Juris teica:

  Tādas lietas var notikt tiki muļķu zemē.

 3. Vērotājs teica:

  Šobrīd vērojot notiekošo Latvijas politikā, man kā tautas pārstāvim ir tāda sajūta, ka esmu apliets ar mēsliem un tie kas to izdarījuši vēl ūdeni atņēmuši lai nevarētu nomazgāties. Nesaprotu, kā vairums žurnālistu un politologi var uzskatīt, ka Lembergam ir zudusi ietekme uz šā brīža politiku Latvijā – ĀRPRĀC CIK AKLI, bet varbūt negrib redzēt. Tikai daži no piemēriem, kas liecina par Lemberga klātbūtni:
  – pirms Zolitūdes tradēģijas vairākās publikācijās Lembergs uzsvēra, ka tā lāika valdība nekur neder;
  – ministru pārstāvji Ventspils brīvostā nepieņēma Ventspils Brīvostas budžetu, kurā bija ieplānoti lieli Lemberga tēriņi;
  – VARAM tiesvedība pret Lembergu;
  – tika gatavoti likumprojekti, kas ierobežotu apsūdzētu amatpersonu nonākšanu valsts pārvaldēs;
  – valsts līdzekļi tika dalīti pēc vienlīdzības principa, nevis pēc principa cik iespējams Ventspilij, kas paliek pāri, tas citiem;

 4. Vērotājs turpinājums teica:

  – preza Bērziņa kanceleju vada Lemberga rokaspuisis Daudze;
  – tikko izvirzīja Straujumu, tad Ventspils mēdijos skanēja viņai slavas dziesmas, parasti ja tiek pieminēta Lembergam nevēlama persona, tad to nolej ar mēsliem;
  – tagad pie koolīcijas līgumu strādās vēl viens Lemberga rokaspuisis Blumbergs;
  – ZZS frakcijā atkal aktīvu darbu uzsākusi nu jau Lemberga mīļākā Krasovska;
  Tā varētu turpināt un turpināt, bet vairums politiķi, politologi un žurnālisti to negrib redzēt.
  Ierosinu BNN apkopot faktus kas liecina, ka aiz tā visa slēpjas Lemberga intereses.
  Komentētāji, rakstiet arī jūs par saviem novērojumiem.

 5. rasa teica:

  man ir kauns,ka dzīvoju valstī,kuru faktiski vada visu varenais,neaizstājamais ņirdzeklis Lembergs,bet valdība tikai nevarībā plāta mutes.Atliek domāt un pieņemt varbūtību,ka ar šo spīdekli ir saistīti daudzi varasvīri Latvijā un tagad baidās,ka Lembergs liks galdā visus dūžus.Nabaga žurnālistiņiem arī mutes aizbāztas ar naudas žūkņiem.Atliek vien nopūsties un gaidīt nākošās vēlēšanas-varbūt vēlētāji noņems rozā brilles…

 6. tirgus ir sācies teica:

  un teica: nebūs

 7. Tims teica:

  Vai oligarhi uz laiku atgriežas ?

Iekšzemes migrācijā visvairāk iedzīvotāju zaudējuši Kupravas un Ķepovas pagasti

Iekšzemes migrācijā pēdējo 18 gadu laikā visvairāk iedzīvotāju zaudējuši Kupravas un Ķepovas pagasti Latgalē, liecina jaunais Centrālās statistikas pārvaldes izveidotais interaktīvs tīmekļa rīks par Latvijas iedzīvotāju iekšzemes migrāciju.

Vēlas liegt banku akcionāriem vienlaikus strādāt arī valdē

Saeima pirmajā lasījumā pieņēma grozījumus Kredītiestāžu likumā, kas paredz īstenot vairākus pasākumus Latvijas finanšu sistēmas stiprināšanai un tās ilgtermiņa stabilitātes veicināšanai.

Igaunijā vadošajām partijām stiprs vēlētāju atbalsts

Igaunijā valda priekšvēlēšanu gaisotne, un vadošajām četrām partijām ir ievērojams vēlētāju atbalsts, kas ir krietni virs piecu procentu ievēlēšanas sliekšņa, tā liecina jauna sabiedriskās domas aptauja.

Aglonas dome aizliedz rīkot piketu sašutuma paušanai par pedofilijas skandāliem baznīcā pāvesta vizītes laikā

Pāvesta Franciska vizītes dienā Aglonā tika plānots pikets pret baznīcas aizliegumiem veikt abortus un sašutuma paušanai pret aktualizētajiem pedofilijas skandāliem, taču dome pasākumu rīkot nav atļāvusi.

Varēs noraidīt nepamatoti dārgus publisko iepirkumu piedāvājumus

Saeimas deputāti ceturtdien, 20.septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas paredz noraidīt nepamatoti dārgus publisko iepirkumu piedāvājumus.

Saeima konceptuāli atbalsta pensiju piemaksu indeksāciju

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja vairākas iniciatīvas straujākam pensiju pieaugumam vairākām pensionāru grupām.

Pāvesta vizīte Baltijā pievērš uzmanību seksuālas izmantošanas gadījumiem baznīcā

Laiks, kad Baltiju apmeklē Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks, ievērojami atšķiras no 1993.gada, kad reģionā viesojās viņa priekštecis Sv. Jānis Pāvils II. Daļā sabiedrības neizpratni raisa miljoni eiro, ko tērē pāvesta uzņemšanai, tikmēr pasaulē nerimst pārmetumi par seksuālas izmantošanas gadījumiem no šīs konfesijas garīdznieku puses.

Vairums deputātu atbalsta Latvijas Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu; ZZS deputāti nespēj izlemt vienbalsīgi

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Satversmē, kas paredz Valsts prezidentu ievēlēt atklāti.

Vitol Grupa satraukta par tiesiskumu Latvijā; vēršas pie augstākajām amatpersonām

Viens no lielākajiem energoresursu tirgotājiem pasaulē Vitol Grupa nosūtījis vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, paužot satraukumu par tiesisko principu un normatīvo aktu piemērošanu tiesvedībā starp LatRosTrans un Polocktransneft Druzba par 66 miljonu eiro vērto tehnoloģisko naftu.

Likumā nostiprinās valsts tiesības uz Rīgas Latviešu biedrības namu

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija lēma trešajā lasījumā atbalstīt jauna likuma projektu Rīgas Latviešu biedrības nama atbalstam.

Meja lūdz ES nesašķelt Lielbritāniju

Zalcburgā, Austrijā norisinās Eiropas Savienības galotņu sanāksme, kur Lielbritānija aicinājusi pārējās dalībvalstis atteikties no, Londonas skatījumā, nepieņemamām un valsti šķeļošām prasībām britu izstāšanās sarunās. Līdz britu iziešanai no ES ir seši mēneši, bet abas puses pašlaik šķiet nepiekāpīgas saistībā ar Ziemeļīrijas-Īrijas robežas strīdu.

VID varētu publiskot informāciju par nodokļu maksātāju bez tā piekrišanas

Atsevišķos gadījumos Valsts ieņēmumu dienestam varētu būs tiesības publiskot informāciju par nodokļu maksātāju bez tā piekrišanas, paredz Finanšu ministrijas izstrādātie un saskaņošanai nodotie grozījumi likumā par nodokļiem un nodevām.

Saeimā lems, vai palielināt radošo personu loku atbalsta stipendijai

Rosina ļaut plašākam lokam radošo personu pieteikties un saņemt atbalsta stipendijas gadījumos, kad netiek gūti ienākumi. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija grozījumus Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likumā 1.lasījumā atbalstīja, un likumprojekts kā steidzams Saeimā nodots izskatīšanai 20.septembrī.

Mudina amatpersonām uzņemties atbildību par valsts resursu neatbilstošu izmantošanu

Ja notikusi resursu neatbilstoša izmantošana, amatpersonām par to jāuzņemas atbildība un nepieciešams segt valstij radītos zaudējumus, uzsver Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Ar grūtībām pieņem lēmumu par 8,3 milj. eiro pārdali veselības aprūpes budžetā

Saeimas Budžeta un finanšu komisija atbalsta ieceri pārdalīt 8,277 miljonus eiro no hronisko pacientu aprūpei plānotā finansējuma veselības aprūpes sistēmas reformu turpināšanai.

Igaunijas skandāla ēnā atkāpjas Danske Bank galva

Dānijas lielākās kredītsabiedrības Danske Bank izpilddirektors atkāpies no amata pēc tam, kad iekšējā izmeklēšanā izdevies noteikt, cik daudz naudas nelikumīgi legalizēts caur tās atzaru Igaunijā.

Vēlas pārveidot Drošības policiju par Nacionālās drošības dienestu

Lai pilnveidotu valsts drošības iestāžu regulējumu, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdien, 19.septembrī, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Valsts drošības iestāžu likumā un ar tiem saistītos likumprojektus.

Datu aizsardzības regulas pirmajās 100 piemērošanas dienās saņemtas 20 sūdzības

Eiropas Savienības Vispārējās datu aizsardzības regulas piemērošanas pirmajās 100 dienās Datu valsts inspekcija saņēmusi 20 datu aizsardzības pārkāpumu paziņojumus, Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdē informē DVI direktore Daiga Avdejanova.

EM: Nebanku kredītu devējiem rūpīgāk jāveic klientu maksātspējas vērtēšana

Lai arī nozares darbībā esot vērojami uzlabojumi, Ekonomikas Ministrijas aicina veikt grozījumus, kas liktu nebanku kredīta izsniedzējus veikt rūpīgāku klientu maksātspējas izvērtēšanu un ļautu kreditētājiem apmainīties ar informāciju.                                           

Pieprasa 6,4 miljonus eiro sociālās aprūpes darbinieku algām; pieteikts 8 stundu badastreiks

Labklājības ministrija nākamgad budžeta ir pieprasījusi papildu 6,4 miljonus eiro atalgojuma palielināšanai valsts sociālās aprūpes centru darbiniekiem.

Saeimā plūcas par pieprasījumu vērtēt centienus atcelt «tikumības grozījumus»

Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē izcēlās spraiga vārdu apmaiņa starp atsevišķiem deputātiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem par Saeimas opozīcijas deputātu pieprasījumu Ministru prezidentam Mārim Kučinskim par biedrības Papardes zieds interešu aizstāvības pasākumiem tā dēvēto «tikumības grozījumu» atcelšanai.

Interneta lietotāju īpatsvars Igaunijā visstraujāk aug senioru vidū

Interneta lietotāju skaits Igaunijā ir sasniedzis 89% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. Interesanti, ka no vecuma grupām straujākais pieaugums pēdējo triju mēnešu laikā novērots 65-74 gadu veco igauņu vidū, tā liecina oficiālā statistika.

Nākamo trīs gadu periodam ES fondu vadībai pieejami 56 miljoni

Eiropas Savienības fondu vadības un kontroles sistēmas uzturēšanai un darbības programmas Izaugsme un nodarbinātība ietvaros īstenoto projektu administrēšanas nodrošināšanai no 2019.gada līdz 2021.gada nogalei būs pieejami gandrīz 56 miljoni eiro.

Aicina Regulatoru izvērtēt elektroenerģijas sadales pakalpojumu tarifu aprēķinu

Valsts kontroles revīzijas secinājumi par akciju sabiedrības Sadales tīkls sadales pakalpojumu tarifiem apliecina, ka jau pirms pāris gadiem saņemtās OECD rekomendācijas sabiedrisko pakalpojumu tarifu noteikšanā rūpīgi jāizvērtē un jāievieš, lai nodrošinātu un līdzsvarotu gan sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja, gan lietotāju intereses.

Ķīna ASV ievedmuitai atbild ar tarifu paaugstināšanu 51 miljarda eiro vērtībā

Pekina paziņojusi par atbildes ievedmuitas tarifu paaugstināšanu importa precēm no Amerikas Savienotajām Valstīm 60 miljardu ASV dolāru vērtībā. Solis sekojis Vašingtonas šīs nedēļas paziņojumam, ka ASV attiecinās ievedmuitu uz precēm no Ķīnas, kuru vērtība ir 200 miljardi ASV dolāru.