Uzbekistāna kāro pēc Latvijas pieredzes pārtikas uzraudzībā

Uzbekistāna vēlas apgūt Latvijas pieredzi pārtikas kvalitātes un drošuma uzraudzībā, vēsta Zemkopības ministrijā (ZM). 

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ceturtdien, 11.maijā, tikās ar Uzbekistānas parlamenta Likumdošanas palātas Ārlietu un starpparlamentu attiecību komisijas locekli Ališeru Kadirovu (Alisher Qodirov), lai pārrunātu Uzbekistānu interesējošos jautājumus par pārtikas ražošanas un aprites uzraudzības harmonizāciju ar ES prasībām.

Uzbekistāna vēlas uzlabot savu par pārtikas ražošanu un apriti uzraugošo atbildīgo institūciju darbu, lai varētu nodrošināt Eiropas Savienības (ES) prasībām atbilstošas pārbaudes, īpaši augļu un dārzeņu segmentā. ZM norāda, ka Uzbekistānas mērķis ir palielināt lauksaimniecības un pārtikas produktu eksportu uz ES.

Tāpat Uzbekistānas pārstāvis zemkopības ministram Jānim Dūklavam pauda lūgumu zinātniskajam institūtam Bior sniegt atbalstu Uzbekistānas kolēģiem, apmācot šās valsts laboratoriju speciālistus mūsdienīgai pārtikas kvalitātes kontrolei, kā arī palīdzēt laboratorijās ieviest ES akreditētas pārbaužu metodes un akreditēt tās ES.

«Bez atbilstošām lauksaimniecības un pārtikas preču pārbaudes kontroles sistēmām nav iespējams šo produktu eksports uz ES dalībvalstīm. Latvijas institūcijas ir gatavas palīdzēt Uzbekijas kolēģiem uzlabot un harmonizēt pārtikas kontroles sistēmas atbilstoši Eiropas Savienības prasībām,» pēc tikšanās sacīja Dūklavs.

ZM norāda, tā kā daļu lauksaimniecības un pārtikas preču ES un arī Latvija importē no trešajām valstīm, Latvija ir ieinteresēta to kvalitātē un drošumā, tāpēc atbalsta Uzbekistānas centienus uzlabot lauksaimniecības un pārtikas preču ražošanas un aprites uzraudzības sistēmas pilnveidošanu šajā valstī.

Ref:224.000.103.1149

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas