bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 20.08.2018 | Vārda dienas: Bernhards, Boriss

Uzņēmēja stāsts: mums nozaga Jēkabpils lidlauku

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

Īsais izklāsts par to, kā un kāpēc SIA Cenral Euro-Asia Gateway ir nozagts/izkrāpts Jēkabpils lidlauks, kuru tagad, iespējams, mēģina pārdot izsolē ar samazinātu vērtību.

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU Kalvis Vītoliņš

Kalvis Vītoliņš

Ceru, ka no mūsu pieredzes citi uzņēmēji varēs gūt mācību un aizsargāt savu īpašumu un intereses. Policijā mums skaidroja, ka šobrīd Latvijā šādu gadījumu ir ļoti daudz.

Nedaudz vairāk, kā pirms 2 gadiem mūsus «partnerim» SIA Dzelzceļa būve radās problēmas – tā bija aizņēmusies A/S Swedbank līdzekļus gandrīz viena miljona eiro apmērā, lai iegādātos sliedes.

Sliedes tika pirktas vēl «treknajos gados», kad metāla cenas nemitīgi auga, tomēr iegādāties sliedes bez konkrēta maksātspējīga objekta bija biznesa risks. Risks neattaisnojās, turklāt izrādījās, ka SIA Dzelzceļa būve bija pamatīgi «iepirkusies» arī vērtējot sliežu tehnisko kvalitāti – sliedes neatbilda ES standartiem (daži milimetri atšķirība no standarta būtiski ierobežoja to pielietojumu ES). SIA Dzelzceļa būve pieredze bija bijusi vairāk orientēta uz Austrumiem, tāpēc ES prasības tos šādi pārsteidza nesagatavotus. Sliedes šobrīd ir ieķīlātas un par tām jāmaksā procenti A/S Swedbank. Normāla un godīga izeja jau toreiz būtu bijusi maksātnespējas pieteikšana, turklāt to no valdes prasīja likums un tas SIA Dzelzceļa būve valdei bija jādara vēl 2009. gadā, kad kļuva skaidrs, ka krīzes dēļ šādas ne-ES standarta sliedes realizēt neizdosies.

Krāpšanas plāns un izpildījums

SIA Dzelzceļa būve vadība izvēlējās citu ceļu – krāpšanos un viltu. Konkrēti – par maksātnespēju nekas nevienam netika teikts, drīzāk otrādi – visiem tika apgalvots, ka kompānijai iet labi un ka tā ir spējīga piesaistīt ļoti lielu naudu – 9 miljonus eiro celtniecībai, no Krievijas, jo personīgi pazīstot Krievijas dzelzceļa vadību. Un tā tika apkrāpts SIA Central Euro-Asia Gateway (kura attīstība krīzes dēļ bija apstājusies), no kura jau bija izdevies saņemt avansu par nederīgajām sliedēm – 140 tūkstošus latu. Lai šo 140 tūkstoši latu lielo naudu nebūtu jāatdod, SIA Central Euro-Asia Gateway tika piedāvāts parakstīt jaunu līgumu un apsolīts piesaistīt gan finansējumu no Krievijas un Šveices, gan nopirkt 60% kapitāla daļas par 1.2 miljoni eiro.

Vienlaicīgi ar šo līgumu tika parakstīta arī Parādzīme un Apsolījums ieguldīt gandrīz miljonu vērtās sliedes objekta celtniecībā. Tas krīzes laikā bija labs piedāvājums. Līdzšinējā reputācija un sadarbība ar SIA Dzelzceļa būve nebija slikta, tāpēc tika parakstīts līgums, ar kuru 60% no SIA Central Euro-Asia Gateway (kas kontrolēja Jēkabpils lidlauku), pārgāja SIA Dzelzceļa būve rīcībā, ar nosacījumu samaksāt par pirkumu 1.2 miljoni eiro līdz š.g. 15. jūlijam (kas netika izdarīts) vai atgriezt daļas – neapgrūtinātas un ar visu īpašumu (kā noteikts Kapitāla daļu pirkuma līgumā) līdz š.g. 15. augustam, ja gada laikā netiek piesaistīts finansējums. Pie šiem nosacījumiem papildus gan SIA Central Euro-Asia Gateway, gan Krustpils pagasta pašvaldībai tika apsolīts ieguldīt arī sliedes un citus materiālus gandrīz viena miljona vērtībā. Jaunie solījumi tika «iebaroti» arī A/S Swedbank, tā atliekot maksājumu problēmas un drīzu maksātnespēju. Mūsus rīcībā ir gan vēstule ar solījumu SIA Central Euro-Asia Gateway un pašvaldībai, kā arī noslēgtais 60% Kapitāla daļu pirkuma līgums, kas neparedzēja SIA Dzelzceļa būve tiesības jebkādā veidā pasliktināt SIA Central Euro-Asia Gateaway stāvokli, īpaši tās nekustamo īpašumu. Gadu pēc krīzes – tika prasīts atlīdzināt zaudējums.

Kad pēc gada SIA Central Euro-Asia Gateway secināja, ka nekas no SIA Dzelzceļa būve solītā nav izpildīts un prasīja savas kapitāla daļas atpakaļ, kopā ar apliecinājumu, ka «nekas slikts ar šiem 60% kapitāla daļām nav darīts» (bija zināms un tas ir rakstiski ir nofiksēts, ka Aleksandrs Sipļivijs ir bijis pie notāra un ieķīlājis vai apgrūtinājis ap 75% SIA Central Euro-Asia Gateway). Tāpēc no SIA Dzelzceļa būve tika prasīts garantēt, ka viss ir kārtībā un izpildīt kaut daļu no solījumiem un atlīdzināt zaudējumus. Tikmēr SIA Dzelzceļa būve turpināja savu plānu. Turpinot solījumus SIA Central Euro-Asia Gateway īstajiem īpašniekiem gan to, ka atdos daļas (piemēram, noturot valdes sēdi 20.septembrī un tajā pašā dienā slepeni apķīlājot visu SIA Central Euro-Asia Gateway īpašumu), gan to, ka SIA Dzelzceļa būve pildīs savus solījumus un kompensēs zaudējumus. Kad K.Vītoliņa un N.Krūmiņa prasības kļuva uzstājīgas, SIA Dzelzceļa būve, balsoja ar neapmaksātajiem 60% kapitāla daļu SIA Central Euro-Asia Gateway dalībnieku sapulcē un nomainīja valdi un piereģistrēja SIA Central Euro-Asia Gateway Cēsu rajonā (iespējams, šī adrese tika izvēlēta tāpēc, ka SIA Dzelzceļa būve juristam E.Spurelim tur ir pazīstams tiesnesis un VID).

Šādu darbību mērķis – bija iegūt lidlauku un novest SIA Central Euro-Asia Gaeway līdz maksātnespējai, lai nebūtu jāatlīdzina nodarītie zaudējumi un vienlaicīgi uzlabotu savu materiālo stāvokli. Tas jau ir noticis – par SIA Central Euro-Asia Gateway ir ierosināta maksātnespēja, un šāds – jau maksātnespējīgs uzņēmums, ar apķīlātu īpašumu – ir pārreģistrēts atpakaļ īstajiem īpašniekiem (K.Vītoliņam un N.Krūmiņam) – bet lidlauks un viss īpašums jau ir apķīlāts par labu Aleksandra Sipļivija, Aleksandra Ļitvinova un Vadima Tabunova uzņēmumiem (visiem vienā adresē reģistrētiem un saistītiem) uzņēmumiem – SIA Dzelzceļa Būve un SIA DB Projekts.

Nozieguma iedvesmas avoti

Likums nosaka, ka advokātu nedrīkst saistīt ar klientu. Tāpēc, nekādi nesaistot advokātu ar klientu šeit pieminu juristus, kas ir piedalījušies kā liktenīgās dalībnieku sapulces vadītāji – tāds dalībnieku sapulces vadītājs, piemēram, ir bijis Ēriks Spurelis, jurists, kuru KNAB savulaik aizturēts kopā ar Māri Sprūdu. Abi šie juristi bieži atrodas vienā birojā – Antonijas 7, turpat savas izsoles rīko tiesas nozīmētais administrators Māris Gulbis, ar adresi Zaubes 7-1.

Kalvis Vītoliņš,

Maksātnespējas administratora neatzīts parādnieka (SIA Cenral Euro-Asia Gateway)  pārstāvis.

BNN: SIA Dzelzceļa būve tuvākajā laikā sola sniegt savu komentāru šajā jautājumā.


Pievienot komentāru

 1. koks teica:

  Jā, nu ko lai saka… nav ko teikt

 2. Lasitajs teica:

  Ceru ka BNN turpinās sekot šim gadījumam!!!!

 3. Kreditor teica:

  Эти Александры Бортникову три года денги не отдавали, пока суд не кончился …

  A вот Литвинов всем все “налом” платит – даже рабочим своим и адвокатам – через свои схемы – без налогов, и взятки и все …

Grieķija pabeidz «glābšanas aizņēmumu» programmu

Grieķijas valdība pirmdien ir beigusi aizņemties naudu no starptautiskiem aizdevējiem tās finanšu glābšanas programmas ietvaros, kas tai ļāva saņemt kopumā 326 miljardus eiro no Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda apmaiņā pret aizdevēju prasītām reformām un stingru taupības politiku.

Elektroenerģijas cena Latvijā un Lietuvā pieaug, bet Igaunijā sarūk

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas biržas cena Latvijā un Lietuvā pieauga, turpretī Igaunijā saruka, aģentūru informē AS Latvenergo.

Mežaparka estrādes atjaunošanai plāno aizņemties 41 miljonu eiro

Rīgas pašvaldība Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas otrā posma pirmās daļas realizēšanai no Valsts kases aizņemsies 41 miljonu eiro ar pievienotās vērtības nodokli, šādu ieceri atbalstīja Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja.

Bezdarbs Igaunijā pēdējo 10 gadu zemākajā līmenī

Bezdarba līmenis Igaunijā 2018.gada otrajā ceturksnī bijis 5,1%, kas ir zemākais līmenis pēdējos desmit gados, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Šķēles ģimenei piederošās Sabiedrības privātajiem ieguldījumiem grupas peļņa pērn – 7,313 miljoni eiro

Ekspremjera Andra Šķēles ģimenei piederošās finanšu ieguldījumu kompānijas Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 14,338 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,6% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt grupas peļņa samazinājās par 20,2% un bija 7,313 miljonu eiro apmērā.

Likumprojektu par veselības pakalpojumu apmaksu varētu skatīt nākamnedēļ

Veselības ministrijas izstrādāto likumprojektu, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, Ministru kabinets varētu skatīt nākamnedēļ, norāda veselības ministre Anda Čakša.

52 000 igauņu dzied Tallinā un internetā par godu Igaunijas neatkarībai

Kopumā 52 772 igauņi iesaistījušies līdzi dziedāšanas akcijā, kur, atzīmējot Igaunijas neatkarības atjaunošanas gadadienu, cilvēki varējuši «raut līdzi» gan estrādē Tallinā, gan izmantojot īpašu neklātienes risinājumu internetā.

FOTO: Ventspils ostā piestāj vācu slavenais kruīza kompānijas kuģis

Ventspils ostā brīvdienās ikviens varēja vērot vācu populārākās kruīzu kompānijas Phoenix Reisen kuģa Amadea  peldējumu pa Ventas upi. Šis ir pirmais no SIA Noord Natie Ventspils Terminals piesaistītajiem kruīza kuģiem, kas sekmē Latvijas un Ventspils atpazīstamību un tūrisma attīstību, norāda NNVT pārstāvji. 

airBaltic jūlijā pārvadā vairāk nekā 450 000 pasažieru

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šī gada jūlijā pārvadājusi 452 646 pasažierus jeb par 15% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Rīgas meži: Līdz šā gada beigām zāģbaļķu cenas, visticamāk, būtiski nemainīsies

Līdz šā gada beigām zāģbaļķu cenas, visticamāk, būtiski nemainīsies, prognozē SIA Rīgas meži Realizācijas daļas vadītāja Jolanta Pavlova. Viņa atgādina, ka šā gada sākums meža nozarei Latvijā iezīmējās ar zāģbaļķu deficītu un augstām apaļkoku cenām.

Putins – kāzinieks Austrijas ārlietu ministres laulībās

Krievijas prezidents Vladimirs Putins apmeklējis Austrijas ārlietu ministres Kārinas Kneislas (Karin Kneissl) kāzas laikā, kad Austrija ir Eiropas Savienības prezidējošā valsts.

BTA: 55% vecāku gatavošanos Zinību dienai uzsāk jau augusta sākumā

Tāpat kā citus gadus jaunie vecāki jau laicīgi sāk gatavoties skolai un gaidāmajai Zinību dienai. Kā liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA Baltic Insurance Company veiktās aptaujas rezultāti, 55% vecāku bērnu sagatavošanos skolai uzsāk jau augusta sākumā.

Latvijā sākas lielākās militārās mācības kopš neatkarības atjaunošanas

Latvijā pirmdien, 20.augustā, sākas un līdz 2.septembrim norisināsies lielākās militārās mācības kopš valsts neatkarības atgūšanas Namejs 2018.

Indijā postoši plūdi prasa dzīvības

Indijas dienvidus skāruši pēdējos simts gados postošākie plūdi. Pašreizējā lietus periodā Keralas pavalstī tos izraisījušas neierasti stipras lietavas. Plūdos kopš 8.augusta bojā gājuši 186 cilvēki.

Bez valsts veselības apdrošināšanas palikušo skaits varētu būt desmitreiz mazāks nekā sākotnēji lēsts

Bez valsts veselības apdrošināšanas palikušo personu skaits varētu būt desmit reizes mazāks nekā sākotnēji lēsts, izriet no veselības ministres Andas Čakšas aģentūrai LETA teiktā.

Marķētās dīzeļdegvielas realizācija pirmajā pusgadā samazinājusies par 1,1%

Iezīmētā dīzeļdegviela šogad pirmajā pusgadā realizēta kopumā 18 920 tonnu apmērā, kas ir par 218 tonnām jeb 1,1% mazāk nekā 2017.gada pirmajā pusgadā

Šonedēļ siltums pakāpeniski atkāpsies un bieži pūtīs brāzmains vējš

Pats nedēļas sākums būs silts, taču daudzviet līs. Nedēļas vidū būs salīdzinoši sauss laiks, un, pēc nedaudz vēsāka laika, īslaicīgi ieplūdīs siltāks gaiss. Nedēļas nogalē siltums atkāpsies, un būs vējains un lietains laiks.

De facto: «Jūrmalgeitas» Milušs apspēlē Latviju Krievijas tiesā

Jau vairākus gadus Latvija cenšas panākt, lai Krievijas tiesa atzīst un izpilda Jurmalgeitā notiesātā Germana Miluša piecu gadu cietumsodu, ziņo raidījums de facto. Tomēr LTV noskaidro, ka pagaidām tas nav izdevies.

BNN nedēļas apkopojums: VID meklē «nevainojamu reputāciju». Bezdarba līmenis Latvijā. OIK sarunu turpinājums

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Deputāti; Virzība; Nākotne; Paziņojums; Pārmaiņas.

Ar krosa motocikliem bojā zemsedzi dabas parkos un Ķemeru Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori vairākās vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ieskaitot Ķemeru Nacionālo parku, šajā vasarā konstatējuši, ka ar krosa motocikliem ievērojami bojāta mežu un kāpu zemsedze, kas var atstāt ilgstoši nelabvēlīgu ietekmi uz augāju un biotopiem.

Oktobrī skatīs Eigima sūdzību par lēmumu, kas skar politiķa valsts valodas prasmes

24.oktobrī plkst.10 Daugavpils tiesa Preiļos sāks skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima sūdzību par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas lietojumu.

Ar mentoru apmācību uzsāk onkoloģisko pacientu pašpalīdzības kustību

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks uzsāk mentoru kustību, lai apvienotu aktīvus cilvēkus, kuri saskārušies ar vēzi, un tagad paši ir gatavi dalīties pieredzē un palīdzēt tikt galā ar pārbaudījumiem citiem. Mentoru kustība ir brīvprātīga, plānots, ka tā varēs sniegt atbalstu tiem onkoloģiskajiem pacientiem, kuri tikko kā sākuši ārstēšanas procesu, vai arī nesen tam izgājuši cauri un nezina, kā dzīvot tālāk.

Rīgas Centrāltirgū konfiscē 231 579 gabalus tabakas izstrādājumu un 131 litru alkohola

Pagājušajā nedēļā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu vienā no kriminālprocesiem par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apjomos. Kopumā tika veiktas 176 sankcionētas kratīšanas, kuru rezultātā tika izņemti 231 579 gabali tabakas izstrādājumu un 131 litrs alkoholisko dzērienu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām.

Eurostat: Latvijā jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina piektdien, 17.augustā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Latvijā ražotā piena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski aug importētā apmērs

Latvijā ražotāpiena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski palielinās importētā piena apmērs, atzīst Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.