Uzņēmēji, gada beigās būs pieejams vairāki desmiti miljonu latu liels atbalsts

LIAA direktors Andris Ozols informē, ka šā gada beigās ražotāju projektiem papildus no ES fondiem piešķirs vairākus desmitus miljonu latu. Šā gada beigās un nākamā gada sākumā uzņēmēji varēs pieteikties atbalsta saņemšanai savu biznesa ieceru īstenošanai. Galvenokārt tiks atbalstīti ražošanas uzņēmumi. Plānoto finansējumu varēs saņemt ražošanas iekārtu iegādei.

A. Ozols ir sniedzis informāciju par atbalsta programmas«Augstas pievienotās vērtības investīcijas» finansējuma apgūšanu, kurā min, ka daļa no no 71 miljona latu atvēlētā atbalsta projektiem, netiks apgūta. Projekti ir apstiprināti, uzņēmēji ir noslēguši ar LIAA līgumu par projektu īstenošanu, tomēr dažādu iemeslu dēļ, tostarp banku piesardzības un pirktspējas samazināšanās dēļ, darbība ir apstājusies. Tāpēc tie noslēgtie līgumi, kuru īstenošana ir apstājusies un nav redzama virzība, tiks lauzti. Papildus tam Ekonomikas ministrija diksutē ar uzņēmēju organizācijām par to, cik lielus projektus plānots atbalstīt.

A. Ozols uzsver, ka uzņēmēji ir labi pastrādājuši – ar ES un Latvijas valsts naudas atbalstu ir uzbūvētas un modernizētas rūpnīcas, izveidoti biznesa inkubatori un pakalpojumu centri. Ir dots grūdiens tautsaimniecības izaugsmei.

Vēl vien pozitīva ziņa, ir plānotā programmu no Eiropas sociālā fonda, kuras finansējumu varēs izmantot jaunu darba vietu radīšanas projektiem. Plānota atbalsta intensitāte – 30%.

Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas